Kysel
14.03.06,11:24
Ja viem, že už o daň. priz. bolo popísané veľa, ale ja sa chcem len utvrdiť, či uvažujem správne. Celý r.2005 bola zamestn. na rodičáku, ale v októbri mala vyplatené odstupné. Ide si robiť daň. priznanie, aby sa jej vrátila daň, ale keď priloží aj rodný list dieťaťa, môže jej byť doplatený aj bonus? /otec dieťaťa si neuplatňoval bonus-je v zahraničí/ Ja si myslí, že áno, lebo odstup. bolo vyplatené v čiastke 53 000,-Sk. Uvažujem správne? Ďakujem.
KEJKA
14.03.06,11:09
a čo 87936 Sk? Ved to je viac ako to odstupné?
Bonus si môže uplatniť.
Ingrid G.
14.03.06,11:16
Ja viem, že už o daň. priz. bolo popísané veľa, ale ja sa chcem len utvrdiť, či uvažujem správne. Celý r.2005 bola zamestn. na rodičáku, ale v októbri mala vyplatené odstupné. Ide si robiť daň. priznanie, aby sa jej vrátila daň, ale keď priloží aj rodný list dieťaťa, môže jej byť doplatený aj bonus? /otec dieťaťa si neuplatňoval bonus-je v zahraničí/ Ja si myslí, že áno, lebo odstup. bolo vyplatené v čiastke 53 000,-Sk. Uvažujem správne? Ďakujem.

Uvažuješ správne. Daňové priznanie je potrebné podať, nakoľko mala v roku 2005 zdaniteľnú mzdu vyššiu ako 43968,- Sk. Uplatní si celoročný odpočet vo výške 87936,- Sk. Keďže mala vyplatených 53 000,-Sk, určite bude mať preplatok.
Daňový bonus si môže uplatniť - splnila podmienku príjmu. Ak manžel nepoberal daňový bonus ani jeden mesiac, môže si uplatniť 5000,-Sk na každé dieťa.
Kysel
14.03.06,11:30
Ďakujem !!!!:)