astensova
14.03.06,10:30
Ahoj poradáci. Mám takýto problém a v porade sa hrabem už od rána. SZČO účtuje v JÚ má auto zaradené do majetku firmy. Dal bloky za nákúpené PHL no knihu jázd vôbec neviedol. Pri čítaní porady som pri niektorých z Vás zistila, že knihu jázd robíte dodatočne z blokov. Neviem si to vôbec predstaviť ako. Môžete poradiť ako vyrátať km keď napríklad za január zaplatil za PHL 5000,-Sk a jazdil ako obch. zástupca po celom Slovensku. Spotreba PHL na 100km je 5,5l. Máte na to neaký vyskúšaný vzorec? Ďakujem
astensova
14.03.06,09:51
Nik nevie poradiť?
AlaNR
14.03.06,10:01
Základný vzorec je:

odjazdene km/100 x cena PHM x priem.spotreba = cena PHM

Zjednodusene :
sumu za PHM vydel cenou PHM a vyjde ti cca kolko litrov natankovali. To uz len preratas podla priemernej spotreby na km (litre x 5,5 x 100) a vyjde ti priblizny pocet kilometrov. Z toho sa uz nejake priblizne cesty daju vypocitat.
Dobré by bolo, keby si mala aspon mesta, kde bol...
Ked som do tvojho vzorceka dosadila cisla, ktore si uviedla, pri cene 40,- za liter, mi vyslo cca 2270 km.
Aneta
14.03.06,10:01
:mee: Tak toto sa da len tazkou namahavou pracou, autoatlas a sledovat stopy /tankovania/ pocitat km atd., sledovat datumy, kalendar, viem o com hovorim.
Ale vsetko sa da. Potom uz budeshttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif.
Zdravi Aneta.
dogicka
14.03.06,10:03
Ja by som určite za neho nerobila knihu jázd. Ako môžeš vedieť, kde všade bol, a ako si on potom odôvdní cesty, keď mu tam napíšeš hocičo. Za toto si musí SZČO zodpovedať sám, ja mojim klientom radím, aby si ju písali priebežne, nezabere im to veľa času, a za to že je niekto lajdák (čo sa týka knihy jázd je ich veľa), si ty jeho cesty nemôžeš vycucať z prsta.
Knihu jázd robím len jednému dobrému známemu, ale on mi dá štvrťročne napísané, aspoň približne, kadiaľ chodil, ale aj to robím nerada..... Určite by som nerobila KJ len na základe blokov z PHM.

Vzorec na výpočet spotreby podľa TP:
najazdené km:100x priemerná spotreba podľa TP x priemerná cena PHM = spotreba PHL

Keď vieš, že za PHM zaplatil 5000,Sk tak si vzorec prehodíš:
5000,-Sk (to je vlastne spotreba PHL) : priemerná cena PHM : priemerná spotreba podľa TP x 100 = počet najazdených km

Tak zistíš koľko km vlastne musíš povymýšľať do knihy jázd.
Ale ešte raz, ja by som to nerobila.
STRELEC
14.03.06,10:10
Postačí spočítať litre príslušnej PHL, vydeliť priemernou spotrebou x 100 a mám počet km za príslušný mesiac. Tento údaj dostáva firma - knihu jázd nech si robí kto chce. Ja horko-ťažko robím sebe. Je to "zadarmo" :). A dvom kamarátom-klientom. Pri víne. Inak nie, hoci pri použití softvérovej knihy jázd (MRP-DOS,WIN) to zas až také prácne nie je. Len otravné a nudné.
astensova
14.03.06,10:18
Ďakujem Vám všetkým. Je to lajdák podnikateľ. Ostatných mám naučených, že knihu jázd dávajú raz za mesiac a to v perfektnom stave. Ten kto mu viedol účtovníctvo ho to asi nenaučil a už podľa správania má k tomu ležérny prístup ako keby to nebolo podstatné. Účtovná jednotka si sama zodpovedá za účtovníctvo. Ja mu to pre tento raz dám dokopy, ale stou podmienkou, že podpíše papier kde bude napísané, že bol oboznámený ako bola kniha jázd robená dodatočne a že s tím súhlasí. Tým sa chránim z jeho strany aby ma nemohol neako napadnúť. Viem, že daňováci do knihy jázd iba nahliadnú ale vínimka potvrdzuje pravidlo. Ďakujem
dogicka
14.03.06,10:21
Ďakujem Vám všetkým. Je to lajdák podnikateľ. Ostatných mám naučených, že knihu jázd dávajú raz za mesiac a to v perfektnom stave. Ten kto mu viedol účtovníctvo ho to asi nenaučil a už podľa správania má k tomu ležérny prístup ako keby to nebolo podstatné. Účtovná jednotka si sama zodpovedá za účtovníctvo. Ja mu to pre tento raz dám dokopy, ale stou podmienkou, že podpíše papier kde bude napísané, že bol oboznámený ako bola kniha jázd robená dodatočne a že s tím súhlasí. Tým sa chránim z jeho strany aby ma nemohol neako napadnúť. Viem, že daňováci do knihy jázd iba nahliadnú ale vínimka potvrdzuje pravidlo. Ďakujem

Prajem veľa šťastia....................
solino
14.03.06,10:25
ahojte,

este tu nie som moc zbehana a tak neviem, ako si vytvorit svoju vlastnu temu. preto moju prosbu pridavam sem.
chcela by som Vas poprosit o radu, ci sa v knihe jazd/pouzivam A-Cory da zapisat cena pohonnych hmot za liter aj v inej mene ako v SKK, napr. v Eur. Mne sa da zapisat len v SKK. Nahrada za ubehnute km sa uctuje v SKK, ale ako je to s pohonnymi latkami?
vopred srdecne dakujem a prajem pekny den.
solino
14.03.06,10:37
Nikto mi nevie poradit?
JTOMA
15.03.06,09:27
Netráp sa, je na to celkom šikovný a lacný SW. Klikni si na www.losos.sk a dozvieš sa podrobnosti.
Jano