nico565
10.07.13,05:46
Pekný den prajem .Chcela by som sa opýtať kedže som odpoveď doteraz nikde nenašla na to ako to je s tým ked objednávam tovar z usa (aj krajín eu) este pred zalozenim sro (v podstate s.r.o uz funguje cca1rok ako platca- ja som ju odkupila a prepisujem ju na seba-zmena mena-majitela. 2tyzdneby mohla byt prepisana) s tym ze si robim zasoby na nasledny predaj cez eshop?. zaujima ma konkretne clo. Co sa tyka dane može sa to dat do nakladov ako zasoba skladu? kedže expedujem tovar hned?

a ešte otázka č.2- je možne sa clu vyhnuť tak, že mi tovar z krajin 3sveta dovezie známi ( ako fyzicka osoba-nikde neuvadza/ neclí a pod. ) a ja ho nasledne budem chciet predať cez eshop- pochopitelne aj zdaním. Len ma zaujima to clo. keby príde kontrola či nebude riešiť že mam tovar z usa ale nemam ziaden doklad o cle ...dakujem moc
ps: sro je platca dph..
gate7
25.07.13,13:19
Toto s tym clom by zaujimalo aj mna, ale mam za to ze cokolvek nepreclene nemozes pouzit na dalsi predaj a vytvaranie zisku, co je vseobecne pravidlo pri podnikani. Od spravneho zapisania cinnosti az po nastroje ktore na vytvorenie a udrzanie zisku pouzijes, ci to je napriklad auto, sustruh alebo uctovnictvo, vsetko by malo byt offic, tym padom sa dostaneme na minimalne obligatne percento zisku/rabatu ... tj > 300% :-), ak tolko nemas mat, radsej neskusaj tu podnikat, na mensie % sme maly trh.
jeronimo1102
26.07.13,17:11
znami ti to moze predat ako fyz.osoba. doklad si das potom uz len klasicky do nakladov. inak by si mohla mat problem, pri kontrole, ked budu chciet zdokladovat, odkial mas tovar, kde a za kolko bol kupeny. navyse CLO nieje az taka velka palka, radovo par % z celkovej ceny tovaru + dopravy.