21alex
10.07.13,09:28
potrebujem vedieť ako a kedy odhlasovať energie nájom
buchač
10.07.13,08:17
potrebujem vedieť ako a kedy odhlasovať energie nájom
Otázka za všetky drobné............

Je potrebné vedieť aj iné špecifiká ohľadom tejto otázky ...
kopretinka
10.07.13,10:07
kto je majiteľ bytu? V zmluve by mala byť výpovedná lehota,nemôžeš odísť len tak. Ak byt nie je tvoj,tak sa o nijaké odhlasovanie nestaráš. Doplň info.
21alex
11.07.13,04:43
majiteľom som ja a ďalšie 4 osoby ale platím všetko ,všetko chodí na mňa lebo tu bývam ale býva tu aj bývala manželka ktorá je tiež spoluvlastník ale ja chcem hlavne vedieť či sa dá odhlásiť elektrika plyn a všetko z môjho mena aby som už neplatil nič keď sa odsťahujem
sito
11.07.13,05:02
Manžel, manželka, spoluvlastníci, Každý je povinný prispievať na elektrinu, plyn, nájom dohodnutou sumou. Ak nechala bývala všetko na tebe, môžeš sa domáhať svojho práva, aj peňazí.

Ak sú zmluvy s elektrárňami, plynármi len na tvoje meno, môžeš zrušiť zmluvu o odbere, energii. Kto ich bude chcieť, môže uzavrieť nové zmluvy s dodávateľmi.

S bývaním, bytom je to zložitejšie, je to váš majetok. Ak si to nevyriešite vy, a platiť nebude nikto z vás, bývalých. Vyriešia to časom susedia, dražbou bytu.

Ale, to tam už ty nebudeš.

A tí traja, deti sú, vaše?
21alex
11.07.13,05:12
su v tom aj deti hej ale v byte su aj iný spoluvlastníci (dedičstvo) Dá sa teda zmluva o odbere zrušiť bez toho aby som ju na niekoho prepisoval? a čo nájom platený správcovi BD?
arizona
11.07.13,05:59
Ak potrebujes konkretnu radu,daj viac potrebnych a podrobnejsich informacii,nik to z teba nasilu tahat nebude.

Planujes sa iba odstahovat,alebo chces byt nechat nastalo exmanzelke a detom? Mate napr.vysporiadane BSM? Ake stare su deti? A pod....
buchač
11.07.13,06:00
su v tom aj deti hej ale v byte su aj iný spoluvlastníci (dedičstvo) Dá sa teda zmluva o odbere zrušiť bez toho aby som ju na niekoho prepisoval? a čo nájom platený správcovi BD?

majiteľom som ja a ďalšie 4 osoby ale platím všetko ,všetko chodí na mňa lebo tu bývam ale býva tu aj bývala manželka ktorá je tiež spoluvlastník ale ja chcem hlavne vedieť či sa dá odhlásiť elektrika plyn a všetko z môjho mena aby som už neplatil nič keď sa odsťahujem
NEDÁ sa tak , ako si to predstavuješ ...

Keďže na Teba sú písané tie odbery jednotlivých dodávateľov , tak sa musí ísť na kontaktné miesta .... najlepšie OSOBNE , žiadne maily alebo cez net ( niektorí dodávatelia majú aj takú možnosť )...
Odpíšeš posledné údaje s meračov ( elektrina , plyn ) a následne priamo na mieste vypíšeš odhlášku .
Odhlásenie sa dá urobiť ale iba za predpokladu , že zároveň sa do systému dodávateľov zadá nový odberateľ .
Pokiaľ nebude ten nový odbereteľ , tak ani nikam nechoď , nakoľko sa tam s Tebou ani baviť nebudú na takúto tému ....

Dodávam , že majiteľom ( alebo spolumajiteľom ) ostávaš po odsťahovaní aj nadaľej , prepis energií na to vplyv nemá .
21alex
11.07.13,06:09
neide mi o to či som ďalej spolumajiteľ len ak sa odsťahujem nedokážem platiť na dvoch miestach výsledok je teda taký že sa nedá odstahovať
kopretinka
11.07.13,06:17
nech platí ten,kto tam býva
buchač
11.07.13,07:09
všetko chodí na mňa lebo tu bývam ale býva tu aj bývala manželka ktorá je tiež spoluvlastník ale ja chcem hlavne vedieť či sa dá odhlásiť elektrika plyn a všetko z môjho mena aby som už neplatil nič keď sa odsťahujem

neide mi o to či som ďalej spolumajiteľ len ak sa odsťahujem nedokážem platiť na dvoch miestach výsledok je teda taký že sa nedá odstahovať
To info ide to s Teba ako z chlpatej deky ...................

Takže ešte raz ...
Odhlásiť sa dá , lenže na to je potrebná ochota zúčastnených strán , čo zjavne chýba - hlavne z tej strany exmanželky...
Keďže sa chceš odsťahovať , tak ostáva asi jediné riešenie a tým je podanie na súd o vysporiadanie dedičstva , keďže je tam viacero spoluvlastníkov .

Nik ale nevie , čo sa deje v zákulisi tohoto prípadu ...no dá sa pritvrdiť muzika tým spôsobom , že sa kľudne odsťahuješ a šeky nech si rieši ten , kto tam býva ...
julysak
11.07.13,08:32
majiteľom som ja a ďalšie 4 osoby ale platím všetko ,všetko chodí na mňa lebo tu bývam ale býva tu aj bývala manželka ktorá je tiež spoluvlastník ale ja chcem hlavne vedieť či sa dá odhlásiť elektrika plyn a všetko z môjho mena aby som už neplatil nič keď sa odsťahujem
Odhlásiť môže ten, s kým je uzavretá zmluva
(pri dobrých vzťahoch sa to robí súbežne s prihlásením nového = uzavretím novej zmluvy o dodávke (a vtedy ani NEDEMONTUJÚ meradlo :D :D ) )
sito
11.07.13,09:22
To info ide to s Teba ako z chlpatej deky ...................



Správne, veľmi správne!

Ale, to nie je jediná deka, chlpatá na porade, že?

Riško, myslel, že to vyrieši otázkami. Ale, niekedy je podstata za roletou, fasádou, v tom zrolovanom.

Čo už, Každý si vyberie, hádam ...
21alex
11.07.13,09:33
Ved to posledne som chcel lenže tie šeky stále budu chodiť na moje meno či tu budem a či nie preto moja otázka bola o odhlasovaní platieb ono je to tak manželka tvrdí že som súhlasil s tým že to budem všetko uhrádzať a preto udajne pýtala také malé výživne v úvodzovkách taká dohoda ústna bola ale pred rozvodom keď si našla frajera že ja budem platiť byt ,ale jej výlety za frajerom nie. Dopadlo to tak že nebola nikdy ochotná dať ani korunu platil som aj úvery naše ale po poslednom zúčtovaní a nedoplatku ktorý ani ten nechce uhradiť som sa rozhodol že idem preč. Bývajú tu deti so mnou ona im chodí akože variť teda chodí sa sem sprchovať. Byt som chcel aby zostal deťom lebo sa tu narodili ale už toho mam dosť.K vyrovnaniu majetkovo právnemu nikdy nedošlo iba postupne odnáša veci čo tvrdi že sú jej. Byt ma vlastníkov rozdelených na štyri časti pritom jednu časť mam ja spolu s ňou.
21alex
11.07.13,09:37
tu neide o nijakú chlpatú deku chcel som iba vedieť čo kde ako odhlásiť aby mi už nechodili faktúry keď budem platiť bývanie niekde inde
sito
11.07.13,09:48
Zas si to tak neber, že deka, chlpatá, si. Zadal si jednoduchú otázku na veľmi zložitú prepletenú, zamotanú vec. Názor z porady máš, riešenie ti tu ale nikto za teba nespraví. Sám rozhodneš, ako ...
erik555
12.07.13,06:41
tu neide o nijakú chlpatú deku chcel som iba vedieť čo kde ako odhlásiť aby mi už nechodili faktúry keď budem platiť bývanie niekde inde
Asi kde? Ked plyn, tak u plynarov...ked elektrina, tak u...ale to asi tiez vies, ci nie? :)
arizona
12.07.13,10:26
tu neide o nijakú chlpatú deku chcel som iba vedieť čo kde ako odhlásiť aby mi už nechodili faktúry keď budem platiť bývanie niekde inde
Osobne mi je jedno, ci hras chlpatu deku, alebo nie :rolleyes:;)

Svoju otazku si zadal velmi vseobecne, bez dolezitych faktov.Takze aj odpovede si dostal viac-menej vseobecne.
Cim viac potrebnych udajov napises, tym sa da konkretnejsie pomoct. Takze preto sa ta ludia pytaju, nie zo zvedavosti,alebo z nudy...