Ivana.T
10.07.13,10:57
Ahojte, chcem začať podnikať (ak by som dostala príspevok, tak radšej s.r.o. ako živnosť) v oblasti vedenia účtovníctva pre živnostníkov a malé firmy. Rozmýšľala som nad príspevkom na podnikanie z úradu práce, ale neviem ani nájsť dostatok informácií o tom. Ide o to, že práve som skončila Bc. a chcem ísť na Ing. (ešte sa rozhodujem či denne alebo externe). Pre prehľad som svoje otázky a dotazy spísala do týchto bodov:

1.Počula som ale, že získať tento príspevok po novom je dosť zložité, kopa papierovačiek a že ho už ani nedávajú toľkým záujemcom ako kedysi. Mám skúsiť oň požiadať?

2.Ďalšia vec je, či by som ho mohla získať, ak by som študovala externe a nechodila by som do práce (kvôli tej podmienke, že musím byť min 3 mesiace nezamestnaná)? Alebo mám radšej počkať kým doštudujem tie dva roky?

3. Keď budem registrovaná ako nezamestnaná v Považskej Bystrici (tam mám trvalé bydlisko), budem si musieť hľadať prácu aj napr v Bratislave, aby som mohla ten príspevok potom získať?

Ide o to, že teraz mám síce brigádu, ale školu si musím platiť sama, rodičia nemajú peniaze, a teda aj podnikanie by som musela financovať sama a na začiatok by sa mi tie peniažky zišli (asi ako každému začínajúcemu podnikateľovi). Ale keby sa tieto špekulatívne otázky pýtam na úrade, asi by mi pekne vyčistili žalúdok, preto píšem tu.

Ďakujem Vám za odpovede.
szklau
22.07.13,20:28
Ahoj! Ked dobre to viem, tak na s.r.o. nemožeš dostať prspevok iba na živnosť. A okrem toho ešte toto som našla: O príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť môže požiadať písomne každý uchádzač o zamestnanie, evidovaný na úrade práce najmenej 3 mesiace (neplatí pre znevýhodneného uchádzača o zamestnanie mladšieho ako 25 rokov veku, ktorý skončil sústavnú prípravu na povolanie v dennej forme štúdia pred menej ako dvomi rokmi a nezískal svoje prvé pravidelne platené zamestnanie;
Ivana.T
25.07.13,09:19
Ďakujem, toto som ja nenašla, už viem, na čom som :)