Mija-ja
10.07.13,13:24
Krasny den, chcela by som vas poprosit o radu.Potrebujem kupit notebook ale z druhej ruky, rozpočet mam dost obmedzeny lebo som na rodičovskej, ale moj stary PC už chudak melie z posledneho .o) Pozeram Bazos a mam 2 tipy Toshiba-Satellite-A200 a najnovšie poradeny - HP Compaq presario cq56 . Mohli by ste mi prosim poradit ktory je lepsi?. Na nete som čitala vela o pouchovosti HP, ale zasa po technickej stranke je ževraj lepši ako tato Toshiba. Dakujem krasne za každu odpoved, notebooky a PC su u mna španielska dedina .o)

Ja by som ho potrebovala ma fotky, videa. Mam ich naozaj dosť hooodne a su aj dost velke. V mojom PC mi teraz zaberaju cez 100GB a stale pribudaju. Plus nejaka uprava fotiek a videí. A pozeranie filmov. Dalej aby rychle isiel internet, aj ked je opootvaranych dajme tomu 10-15stranok sučasne a popritom ešte Wordove subory. A pekne prehravanie videi obraz aj zvuk. Moj PC to chudak nezvlada, videa a filmy aj prehrava ale nebodaj chcem popri tomu riešit ešte niečo na nete, koniec :o)

Pridavam odkazy na bazosi
http://pc.bazos.sk/inzerat/27111050/notebook-Asus-A6velmi-pekny-a-plne-funkcny-v-top-stave.php

[http://pc.bazos.sk/inzerat/27273829/...sario-cq56.php

Alebo keby ste boli taky zlati a mali chvilku čas pozriet či tam nenajdete niečo lepšie, max do 150 Eur. Ja sa tam už vrtam 2 dni, ale velmi zle sa niečo hlada ked sa človek v tom nevyzna.
Ice dive
10.07.13,11:37
tak ako pri každej starej veci, treba kúpiť ten čo je menej ošúchaný/opotrebovaný a pod... darmo je niečo super značka ak fičal nonstop tri roky tak aj kvalitná vec je odpísaná oproti nejakej lowcost značke, ktorá bola používaná sporadicky...
Richard
10.07.13,11:37
ved napis ku kazdemu parametre aj cenu
buchač
10.07.13,11:41
...aká je cena za jeden alebo ten druhý ???
misoft
10.07.13,11:42
Alebo nech pridá linky na tie Bazoš inzeráty, aby sme mohli aj my "porovnať" a vyhodnotiť.
Mija-ja
10.07.13,11:49
cena je rovnaka 130eur, k parametrom sa nedostanem, lebo ako na potvoru maju na bazosi nejaku zavadu, ked sa dari "O)
buchač
10.07.13,11:49
Toshiba Satellite A200
Technická data
Instalovaný procesor: Intel Core Duo T2500E (2 GHz, 533 MHz, 2 MB L2 cache)
RAM (MB): 1 GB DDR2
HDD (GB): 160 (Fujitsu MHW2160BH PL SATA, 5 400 rpm, 8 MB cache)
DVD: Super Multi (TSSTcorpCD/DVDW TS-L632D, DVD+/-RW, DVD-RAM)
LCD: 15,4" TFT TruBrite
LCD rozlišení: WXGA (1280 x 800)
Video: Intel GMA 950, až 224MB sdílené paměti
Modem: 56k
LAN: 10/100
Zvuková karta: Intel High Definition Audio
Polohovací zařízení: touchpad
Software: Windows Vista Home Basic
Baterie/výdrž: Li-Ion 4000 mAh / 3h 44min
Rozhraní: 2x audio IN/OUT, 4x USB 2.0, 5in1 Card Reader (SD, MMC, MS/MS Pro, xD-Picture Card), ExpressCard slot, FireWire, D-Sub, S-Video, Bluetooth
Rozměry: 362 x 267,8 x 39,3 mm
Hmotnost (kg): 2,72

Dell Inspiron 1520 - funkcie tabuľka

http://static.trustedreviews.com/94/a374dc/2361/5159-ft.gif

Osobne vidím nejväčšiu " chybu " v tej RAMke a hlavne v malej kapacite DDR ...
Na dnešné pomery je to už slabé ...nepostačujúce ...
Mija-ja
10.07.13,11:50
oba su zhruba rovnako stare, 3-4 roky. Toshiba bol v kancelarii, takže bol použivany denne ale nenoseny nikam takze je bez poskodeni. Dell bol v domacnosti, ale tiež použivany denne a neposkodeny.
Mija-ja
10.07.13,11:57
bazos ma poruchu , neda sa mi tam dostat, pisala som predavajucim, či by mi to neposlali na mail. hned potom dam sem.
Mija-ja
10.07.13,12:12
Dopisala som všetko hore k otazke, dala som tam linky aj popis načo ho vlastne potrebujem. Dakujem vam všetkym pekne za pomoc :O)
Mija-ja
10.07.13,12:16
Možete mi napisat čo to pre mna znamena? trošku laicky, som v technickych parametroch ozaj mimo.o) Doplnila som hore do otazky načo PC vlastne potrebujem, neplanujem hrat hry alebo tak, aj tak je to slabe?
Richard
10.07.13,12:19
Výkonnostne asi skôr ten DELL ale pri starých notebookoch treba rátať so všeličím. Takisto by bolo fajn aby si mala čistú inštaláciu, lebo staré notebooky ak sú "zahltené" tak sú veľmi pomalé na to čo dokážu pri novej inštalácii operačného systému.
buchač
10.07.13,12:23
Vzhľadom k doplneniu otázky by som uvažoval o oveľa vyššom HDD ( hard disk ) .
Prečítaj , čo to znamená
http://sk.wikipedia.org/wiki/Pevný_disk

RAM je čím vyššia , týml epšie .
http://sk.wikipedia.org/wiki/Operačná_pamäť
mecky
10.07.13,12:25
dell v odkaze na bazos ma len stary jedno-jadrovy cpu celeron 540, co je dnes takmer nepouzitelne
z tychto dvoch by som ja bral toshibu+ dokupit 2gb ram
Mija-ja
10.07.13,12:29
to sa da normlane kupit v elektre? kolko asi tak stoji?
Mija-ja
10.07.13,12:30
hm, len ako tu inštalaciu spravit, nemam nikoho kto by sa vyznal v PC a pomohol mi s tym
mecky
10.07.13,12:34
trochu som sa pohrabal v bazosi a mne sa pozdava tento
http://pc.bazos.sk/inzerat/27273829/HP-Compaq-presario-cq56.php
Mija-ja
10.07.13,12:57
Pirznam sa že ine značky ako toshibu, dell a lenovo som ani nepozerala. Všade hovorili že tieto su najlepsie a pri ostatnych pisali rozne zavady. Ale zas je pravda že za tu moju požadovanu cenu asi nekupim normlany notebook tychto znaciek. Dakujem krasne za typ :O)
misoft
10.07.13,15:09
Tak toto je určite lepšia alternatíva, ako tie predchádzajúce "modely" Dell-u a Toshiby - a cena rovnaká. Tento bude skôr lepší.
Mija-ja
10.07.13,15:52
K tej Toshibe mi ten pan pisal že RAM je 2GB, vyššie čo piše buchač je v popise že 1GB. Je to možne? že 1 model ma rozne RAMky? Keby mal naozaj 2GB stačil by? alebo by stale bol lepsi ten HP čo mi to našiel mecky?Pisala som aj tej pani čo HP predava. Keby ho nemala a musela by som hladat dalej, mohli by ste mi ešte napisat ake minimalne parametre by som mala hladat? Naozaj velmi som vam vdačna za tieto rady a pomoc, ja by som sa v tom vrtala ešte tyžden a nakoniec kupila nejaku šunku :O)
erik555
10.07.13,15:56
ked nehces kupit nejaku staru sunku, tak to s cenou musis ist ovela vyssie ako 150€...a bola by aj zaruka.
Mija-ja
10.07.13,16:24
je mi jasne že kupim starši počitač, ale nemusi to byt šunka. Ked bude splnat to čo potrebujem je to pre mna zlatičko a je jedno že bude mat svoje roky. Ja proste len nepotrebujem kupit niečo podobne ako to čo mam teraz doma :O) Viac dat bohužial j naozaj nemožem, možno ked mi skoči rodičovska a nastupim do prace kupim niečo ine, ale dovtedy potrebujem niečo čo mi bude šlapat a nie ma len rozčulovat. Lebo tento moj PC je naozaj len pre silne nervy, zasekava, mrzne,ruši stranky, vlečie sa ako slimak, je to potešeničko :O)
Mija-ja
10.07.13,17:25
Pozrela som znovu ten inzerat a opn tam ma pri tej Toshibe trochu ine parametre :"procesor Intel Dual core 1,7Ghz,2GB ram,320gb hardisk,grafika Nvidia Geforce,webkamera 1,3mpx,DVD,multimedialna citacka kariet. Notebook je plne funkcny,je v nom nainstalovany win7. Baterka vydrzí zhruba hodinku. Nabijacka. Notebook bol pouzivany v kancelarii,pochadza zo zrusenej prevadzky." Takato RAMka a HDD by mi mohlo stačit?
misoft
10.07.13,17:36
Možné to je - miesto 1GB tam vložil 2GB RAM modul.
A pri výbere: Procesor Duo Core (najmenej), FSB (rýchlosť zbernice) cca 667MHz (Toshiba je trochu nižšia), veľkosť RAM (aspoň 2GB - minimum), konektivitu - to spĺňajú viac-menej oba, grafiku - tam vyhráva Dell s 256 MB (Toshiba viacej nedá) - ale lepšia by bola 1GB, rozlíšenie monitora - vedie Dell, zvukovú kartu - obe majú integrované, ale najlepšia alternatíva by bola Realtek. Potom výdrž batérie.
Mija-ja
10.07.13,17:56
super, dakujem :o) Pozrela som znovu ten inzerat na toshibu a tam ma tieto parametre:"procesor Intel Dual core 1,7Ghz,2GB ram,320gb hardisk,grafika Nvidia Geforce,webkamera 1,3mpx,DVD,multimedialna citacka kariet. ." Takato RAMka a HDD by mi mohlo stačit? alebo mam sa predsalen obratit na tu HP? ta je aj novšia ma 2roky. Len neviem ta značka na nete dost pišu že sa HP kazia.