baby
10.07.13,14:00
Prosím , potrebujem poradiť. Mám rodinný dom postavený na hranici pozemku a okno z kuchyne a jedálne je na susedov pozemok, on si chce na tomto pozemku urobiť parkovisko pre zákazníkov priamo pod mojim oknom. Ako sa mám brániť, dohoda s ním nie je možná. Vopred ďakujem za radu
dianka.sz
10.07.13,12:33
Okno osadené na susedný pozemok nie je v súlade so stavebným zákonom. Váš sused má právo si urobiť parkovisko aj pod Vašimi oknami, keď pozemok má vo vlastníctve. V rámci stavebného konania stavebný úrad zváži opodstatnenosť Vašej pripomienky. Pekný deň
baby
10.07.13,13:04
Ďakujem, no nepotešili ste ma. Keď som dom kupovala ani ma nenapadlo, že zo záhrady sa môže stať parkovisko.
TomasHC
10.07.13,14:18
Mne napríklad okno z kuchyne otočené k susedovi prešlo, lebo tam má len záhradu a na tom mieste ju má širokú cca 4 metre, takže tam asi nič nepostaví.
arizona
11.07.13,06:23
To tam vznika nejaka nova prevadzka?Alebo ste sa nastahovali uz ked tam bola nejaka firma? Ako sused predpokladam ze mozes vzniest namietky.Informuj sa na mestskom/obecnom urade,tam by vedeli poradit
baby
11.07.13,09:09
Ja už som tam bývala, keď kúpil vedľajší pozemok a začal mi znepríjemňovať život a otvoril tam krčmu.Tak že, na inom vedľajšom pozemku prevádzkuje záhradnú krčmu a tento pozemok odkúpil od suseda s tým, že chce záhradnú krčmu prestavať na 3-poschodovô budovu/ krčma, reštaurácia a byt a sklad/ a musel riešiť parkovanie. Už keď to kupoval vedel prečo.
Pomoc od M.ú. rozhodne nečakám, lebo aj na prevádzku tej krčmi som nikdy súhlas nedala a ........