Nikolaj S
10.07.13,14:42
Dobry den,

mam takyto problem, pred casom sme s obchodnym partnerom kupili dom, samozrejme po case spoluprace sa nase cesty rozdelili, dohodli sme sa ze dom si necham ja, jeho som vyplatil, avsak zatial ho neviem z domu ako spoluvlastnika odpisat, bude sa to dat az zaciatkom buduceho roku, teraz mi zacal robit problemy, nakolko ho vyhodila manzelka z domu tak sa nastahoval k nam. Neviem co mam robit, pokusal som sa ho od tial vystahovat ale vyhraza sa policajtmi ze stale je spoluvlastnik domu. Podotykam ze trvale bydlisko tam nahlasene nema... Viete mi poradit co robit??? Dakujem
ivka70
10.07.13,12:47
Trvale bydlisko ma len evidencny charakter.
Ak je spoluvlastnikom nehnutelnosti, tak ma na nu narok a vyhodit ho len tak nemozes. Dories najskor spoluvlastnictvo.
Nikolaj S
10.07.13,12:58
dakujem za reakciu, ved prave to je ten problem ze odpisat ho viem az zaciatkom buduceho roka, kvoli banke. Cize dovtedy musim trpiet nezelaneho cloveka v mojom dome..
Ice dive
10.07.13,13:09
a v čom je problém ho odpísať ako spoluvlastníka??? nakoľko ak bol vyplatený tak dom predal.... - získal plnenie za niečo čo chce užívať... tak by som mu dal na výber, buď vráti peniaze alebo sa odsťahuje... nakoľko sa bezdôvodne obohatil... v prvom rade by som riešil asi jeho výmaz z katastra...

ak je to kvôli banke... tak by som to šiel riešiť s bankou, že bol vyplatený doklady o tom máš tak nech povolia jeho výmaz... v takejto situácií by som asi nepozeral na poplatok za zmenu v úverovej zmluve...
Nikolaj S
10.07.13,13:22
Ice dive dakujem za reakciu ide o to ze by som prisiel o statnu premiu ak spravim zmenu predtym ako prejde 5 rokov. Musel by som spatne vratit cca 15tis eur
Ice dive
10.07.13,13:31
nuž potom ťažko radiť... treba zvážiť či tých 15 000 € za to stojí... či napríklad neželaný nájomník nemôže spôsobiť väčšiu stratu... ako tých 15 000 € otázne je ako ste ho potom z nehnuteľnosti vyplácali... ak ste chceli zo zápisom do katastra čakať... mali ste si dohodnúť nejakú formu splátkového kalendára...