02katka11
10.07.13,18:12
Ahojte. Prosím vás o radu. Kúpila som teraz na dovolenke zapaľovač v podobe historickej zbrane. Môžem ju zabaliť do veľkého kufra ktorý ide do batožinového priestoru lietadla? ďakujem vám za odpovede. Katka
lujza.j
10.07.13,16:17
nie je lepšie si ju dať do príručnej....v RTG ju bude tak či tak vidieť...je lepšie ju ťahať z menšej tašky....ja by som to tak
02katka11
10.07.13,16:34
Ja som zas čítala že v príručnej batožine také veci nesmú v žiadnom prípade byť. No len nikde som nenašla nejaké pravidlá pre veľkú batožinu. ...
lujza.j
10.07.13,16:41
Ja som zas čítala že v príručnej batožine také veci nesmú v žiadnom prípade byť. No len nikde som nenašla nejaké pravidlá pre veľkú batožinu. ...
hmm....tak ked si to čítala....aká situácia asi vznikne ak tvoja velká batožina pôjde cez RTG a bude tam zbraň:cool:...aj ked len replika-suvenír...čo oni nebudú vedieť....
buchač
10.07.13,16:44
...v krátkosti - môžeš , ale na vlastné riziko ...


Bezpečnostné predpisy

Na letiskách stále platia prísne pravidlá na prepravu tekutín, aerosólov a gélov v príručnej batožine. Rovnako do vyhradených bezpečnostných priestorov a na palubu lietadla nesmie cestujúci vnášať strelné zbrane a ich napodobeniny, omračujúce zariadenia, výbušné a horľavé látky, predmety s ostrým hrotom alebo hranou, pracovné nástroje a tupé predmety, ktoré sú schopné spôsobiť vážne zranenie.

Alebo aj

Zbrane
Cestujúci nesmie vniesť do priestorov letiska a na palubu lietadla:
• žiadnu strelnú zbraň
• repliky a imitácie strelných zbraní
• hračkárske zbrane
• typy zbraní vystreľujúce ostré predmety
buchač
10.07.13,16:48
Ja som zas čítala že v príručnej batožine také veci nesmú v žiadnom prípade byť. No len nikde som nenašla nejaké pravidlá pre veľkú batožinu. ...
hmm....tak ked si to čítala....aká situácia asi vznikne ak tvoja velká batožina pôjde cez RTG a bude tam zbraň:cool:...aj ked len replika-suvenír...čo oni nebudú vedieť....
Moja ( síce príručná ) obsahovala dve podozrivé predmety a v tom momente som bol nabok odstavený a hajde batoh vyprázdniť ..:rolleyes:
Pritom to boli inzulínové perá ...
lujza.j
10.07.13,16:54
Ja som zas čítala že v príručnej batožine také veci nesmú v žiadnom prípade byť. No len nikde som nenašla nejaké pravidlá pre veľkú batožinu. ...
hmm....tak ked si to čítala....aká situácia asi vznikne ak tvoja velká batožina pôjde cez RTG a bude tam zbraň:cool:...aj ked len replika-suvenír...čo oni nebudú vedieť....
Moja ( síce príručná ) obsahovala dve podozrivé predmety a v tom momente som bol nabok odstavený a hajde batoh vyprázdniť ..:rolleyes:
Pritom to boli inzulínové perá ...
no takto nejak by som to aj ja s tým suvenírom.....ako by to dopadlo neviem:rolleyes:...lepší "poplach" v príručnej ak vo velkej...alebo vo vrecku a ked ideš cez rám vyložíš....či ani tak nie:D
buchač
10.07.13,17:03
Ahojte. Prosím vás o radu. Kúpila som teraz na dovolenke zapaľovač v podobe historickej zbrane. Môžem ju zabaliť do veľkého kufra ktorý ide do batožinového priestoru lietadla? ďakujem vám za odpovede. Katka
AK si ešte na tej dovolenke , dá sa inak z kola von ...

Proste ten zapaľovač pekne zabal do balíka a pošli si ho domov poštou - dopoučene ...
02katka11
10.07.13,17:21
Áno ešte som tu no ruskej pošte neverím :-D...v každom prípade vám ďakujem za vaše odpovede a nápady. Niečo vymyslím. Ak vás niečo ešte napadne, rada to uvítam.
buchač
10.07.13,19:22
Nie je problém aj na Slovensku zohnať tie zapaľovače v rôznych podobách , či pištoľ , revolver...atď..

http://www.tifantex.sk/fotky3314/fotos/_vyr_1086Pistoľ-BAMBITKA.jpg
Ja mám takýto zapaľovač , nakoľko pištol nejakú už mám - no nie repliku ;):---:D

http://www.darcekynaj.sk/sites/default/files/styles/uc_product_full/public/field/product/p2110162.jpg
Letko
11.07.13,03:47
Určite nie do príručnej batožiny, tam nemôžeš prenášať ani zapaľovač, takže by to skončilo v tej priehľadnej krabici, kde sú aj iné nebezpečné vecičky.