Žabinka
11.07.13,09:00
Prosím pomôcť s prípravou dokladov potrebných na zápis zmeny spoločníkov v sro. SRO má 4 spoločníkov, z toho dvaja sú aj konatelia. Nazvem ich KS1(37,5%), KS2(32,5%), S3(15%), S4(15%). Odchádzajú S3, S4. S3 chce prenechať svoj podiel KS2. S4 chce prenechať svoj podiel novému spoločníkovi S5.
Našla som si dáke informácie na internete, ale potrebujem ešte upresnenia.
1: Komunikácia s obchodným registrom
Dokumenty na zápis zmeny spoločníka s.r.o. do obchodného registra:
- zápisnica z valného zhromaždenia, ak v spoločnosti figurujú viacerí spoločníci, rozhodnutie valného zhromaždenia o vyslovení súhlasu s prevodom obchodného podielu spoločníka, ak sa takýto súhlas vyžaduje?-v koľkých vyhotoveniach?
- nové znenie spoločenskej zmluvy ?-tak ako bude po novom-v koľkých vyhotoveniach?
- živnostenský list ?-je potrebný?
- zmluva o prevode obchodného podielu (v mojom prípade 2x- S3>KS2, S4>S5) - môže byť aj bezodplatný prevod ?-v koľkých vyhotoveniach?
- súhlasy správcu dane s prevodmi podielov-toto sa rieši najprv?
- návrh na zápis zmeny spoločníka spoločnosti do OR + 66€ poplatok v kolkoch
- čo sa podáva v koľkých vyhotoveniach ?
- osvedčenie pravosti podpisu na návrhu ? navrhovateľ je existujúci konateľ? môže byť navrhovateľ aj KS2, na ktorého sa prevádza podiel?
- osvedčenie pravosti podpisu na zmluve o prevode obchodného podielu ? obaja ?

2: Komunikácia s daňovým úradom
Dokumenty nevyhnutné na prepis spoločníka
- Súhlas správcu dane s prepismi podielov - vzor žiadosti http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/or_doc1.pdf
Na stránke drsr http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/or_doc3.pdf som našla nasledovné: V prípade návrhu na zápis zmeny v osobe spoločníka do obchodného registra pri prevode obchodného podielu je spoločnosť s ručením obmedzeným povinná doložiť súhlas správcu dane, ak ide o prevod väčšinového podielu. Toto nie je môj prípad, som povinná súhlas správcu dane doložiť?

Po úspešnom vykonaní zmeny spoločníka v OR získate potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny spoločníka spoločnosti v OR a výpis spoločnosti z OR. Obchodný súd zapíše zmenu spoločníka s.r.o. do obchodného registra a vydá o tomto zápise potvrdenie do 5 pracovných dní od dňa úhrady súdneho poplatku.

K formuláru na zmenu v sro:
- formulár na zápis zmeny č.8
- kto je navrhovateľ? môže byť iný ako predavájúci/kupujúci podielu ?
- vypĺňam a odosielam len strany P8/1, 8/6, 8/16, 8/17 ?

Ďakujem za pomoc.
KEJKA
11.07.13,16:26
len toľko, lebo to je elaborát ani sa mi to nechce celé čítať, je tu aoo návodov a upresnení, tvojou úlohou je hľadať odpoveď.
Len k tomu koncu - podávaš komplet návrh bez ohľadu na to, ktoré strany sú vyplnené a ktoré nie.
Podávaš elektornicky? ak áno, máš 50%-ne poplatky.
Žabinka
11.07.13,17:10
Návodov a upresnení je tu síce plno, a ubezpečujem ťa, že som tu najprv študovala, a až potom som sa pýtala.. Chyba bude asi v tom, že tie návody sú neurčité, nedokončené, starého dáta, končiace sa nezmyselnými debatami o nesúvisiacich veciach, alebo súvisia so zmenami konateľov, či zmenou sídla, a nie s tým, čo som hľadala ja.. Moja otázka je preto dlhá, lebo som mala v pláne vyriešiť aspoň jeden problém komplexne tak, aby bol pokope, a nie v niekoľkých rôznych otázkach..
KEJKA
11.07.13,20:34
v podstate je jedno, aká zmena. Zmeny riešiš rovnako.
Moja SRO
14.07.13,06:42
zložitá otázka, nekompletné info, ťažká odpoveď......neviem, či sú spoločníkmi občania SR alebo cudzinci, nevieme, či má spoločnosť OP a ZI zapísané už v mene EUR, atď. atď....máš to dosť pomotané, prevod OP a s tým súvisiace doklady sú jednou z tých zložitejších zmien najmä pre toho, kto sa s tým pasuje prvýkrát...osobne v tom vidím vysoké riziko odmietnutia zápisu zo strany OR
Žabinka
14.07.13,07:25
nemyslím, že je to zložitá otázka.. jasne som sa pýtala na zmenu spoločníkov v sro.. keby ma zaujímali zmeny zi na eur, tak sa na to spýtam, alebo to uvediem v otázke.. netuším, čo je nejasné v mojej otázke..