dadika
14.03.06,11:03
Prosím Vás, viete mi niekto povedať niečo o zrážkovej dani, keď kúpim software zo zahraničia?
Ďakujem za akúkoľvek informáciu.
dadika
14.03.06,10:34
ešte upresním, že je to z USA.
dadika
15.03.06,09:18
prosíííím poraďte, ďakujem
dadika
16.03.06,18:43
Prosím Vás, viete mi niekto povedať niečo o zrážkovej dani, keď kúpim software zo zahraničia? /USA/
Ďakujem za akúkoľvek informáciu.

a o tomto mi neviete nič povedať?
ALBO
17.03.06,18:15
Prosím Vás, viete mi niekto povedať niečo o zrážkovej dani, keď kúpim software zo zahraničia?
Ďakujem za akúkoľvek informáciu. No možno sa chytí aj niekto iný. Neviem, čo znamená kúpime SW zo zahraničia. My keď platíme licenciu(napr. IBM) najprv sa zistí , kde má dodávateľ rezidenciu. Mal by to oznámiť. Podľa toho viete, na akú zmluvu o dvojitom zdanení pozerať. No a keď má v USA , tak tam je tuším 10% zrážková daň takže jemu uhradíme o 10% menej a odvedieme na DU. No a DU dá potvrdenie o zaplatenej dani a to sa postúpi dodávateľovi.
KEJKA
17.03.06,20:08
Ja viem, že ak ide o tzv krabicový SW, tak sa považuje za tovar a zrážková daň tam nejde.
dadika
18.03.06,10:06
no ide o software - SW dodaný na CD /kuriérskou službou/ z USA, ale aj stiahnutím cez webstránku po pridelení kódu.
Snažila som sa dopátrať, ako postupovať pri jeho dodaní, aby sme niečo náhodou neobišli a potom bude prúser.
ALBO
18.03.06,14:41
no ide o software - SW dodaný na CD /kuriérskou službou/ z USA, ale aj stiahnutím cez webstránku po pridelení kódu.
Snažila som sa dopátrať, ako postupovať pri jeho dodaní, aby sme niečo náhodou neobišli a potom bude prúser. No ak ten SW je štandardný a nie dodaný na "mieru" tak to považujete za tovar a pri tovare sa zrážková daň nezráža. Len ak je dodaná služba.
dadika
18.03.06,14:44
a tou službou myslíš inštaláciu?