AdrianaDk
11.07.13,18:25
Prosím vas viete mi poradit, som z Dolného Kubína a chcem ist na kurz učtovníctva, no taký kde budeme robit v účtovnom programe, kde to bude o praxi nie teoretické poučky, viete mi nejaký taký odporučit? dakujem vam
mirka134
25.07.13,18:18
ahoj tak ja by som ti poradila, som z okresu NO a bola som na kurze PU jaspis v DK no je to fakt o teoretických znalostiach ale ak nemáš ani páru o účtovníctve tak ti ho asi treba a tiež záleží na lektorovi, ktorý ho robí. Ja som ho PU absolvovala v DK ale pre mna bol zbytočný a boli tu také veci, ktoré som vedela a horšie je to použiť do praxe. Posledná hodina mala byť na PC mali sme ju v priebehu to mi nevadilo ale to, že mal byť v inom programe to mi vadilo.
Naopak JU som absolvovala v IJAV ale chodila som do Čadce a tam sme mali kurz na PC ale s tým, že niečo z účtovníctva viem a prednášala nám ho taká veľmi milá pani, ktorá nemá problém s tým, že povie veľa vecí z praxe a ešte aj ked jej niekedy zavolám teraz tak nemá problém a vždy mi poradí a pomôže.

Ale určite je potrebné aby si mala niekoho kto robí učtovníctvo čo by ti ho skontroloval alebo pomohol, s čím majú niekedy niektorí ľudia problém.
Ja som skúsila túto poradu v bezmocnosti a fakt, sú tu užasní ľudia, ktorí pomôžu čo by im bolo treba vynahradiť aj odmenou - lebo veľakrát by si aj zaplatil len aby ti niekto pomohol a poradil. Jednoducho sú super za čo im veeeeľľľľľmi vďačím
AdrianaDk
25.07.13,19:02
Dakujem ti za odpoved ...a tebe tie kurzy pomohli? myslím či si sa do toho dostala po praktickej stranke...lebo ja som mala na strednej 5 rokov učtovníctva a ono je iné prax a teoria, preto sa bojim ze si zaplatim drahy kurz a zistim že to v praxi neviem pouzit :(
a tato stranka je naozaj super, velmi vela sa tu človek nauči a aj poradia ostatní, človek ked nema nikoho kto by mu poradil tak aspon takto zhána odpovede...preto si každu odpoved strasne cením, pretože mi to velmi pomáha...
kremienok76
25.07.13,19:19
Ja osobne som síce ZV, ale tiež som bola na školení jaspis, a musím skonštatovať, že sme mali super lektorku, ženu z praxe a bolo to veľmi dobre. Čo sa týka softu, mali sme poslednú hodinu myslím v omege, ale ja robím v úplne inom softe (účtoonline) takže to som vnímala len okrajovo. Školenia na soft máš väčšinou prvé zdrama a hlavne sa rozhodni najpr aký chceš, lebo rôzne firmy ktoré robia školenia robia na rôznych softoch.