winnie333
11.07.13,20:44
Dobrý deň, mám nejaké dlhy (nebankové), ale nie všetky splácam. S priateľom chceme zobrať hypo a postaviť dom. Ak mi príde exekúcia užpočas stavby alebo po dostavaní domu, môže po mne niečo chcieť nakoľko bude dom založený banke? Jeden dlh mám prikázaný zaplatiť súdom, ale nie je podaný exekútorovi...Ďakujem za odpovede
trevize
11.07.13,18:53
Najprv si zistite ci nie ste na blackliste v uverovom registry. Ak ano, na Hu treba zabudnut.
draik
11.07.13,18:56
Otázne je, či vôbec hypotéku kvôli dlhom dostanete. Ak áno, bude mať banka záložné právo na pozemok a na rozostavanú resp. hotovú stavbu. Ak by ste mali exekúciu, tak exekútor zriadi na Vaše nehnuteľnosti (na Váš podiel na nehnuteľnosti) exekučné záložné právo. K dražbe by mohlo dôjsť, ak by získal súhlas banky ako prednostného záložného veriteľa. K tomu zrejme nedôjde, lebo nehnuteľnosť by sa prevádzala na vydražiteľa so záložným právom banky, teda by o ňu prakticky nebol záujem. Exekútor by si teda počkal, kým splatíte hypo a potom nariadil dražbu, ak by dlh medzitým nevymohol inak.
Exekúcie začaté počas výstavby by Vám mohli skomplikovať financovanie projektu, pretože by exekútor mohol zablokovať peniaze z úveru na Vašom účte. Okrem toho momentom doručenia upovedomia o začatí exekúcie máte pod hrozbou trestného stíhania zakázané nakladať so svojím majetkom.
winnie333
11.07.13,19:01
Aha, takže ak počas stavby domu by sme nemohli použiť vďaka tomu peniaze nato určené od banky? A keby boli peniaze na priateľovom účte? Ďakujem za odpoveď
BXLmiami
12.07.13,04:39
Máte už schválenú hypoteku?Banka Ti ju nedá ak máš dlhy a si na čiernej listine.Svedčí to o Tebe že si nespoľahlivý dlžník ktorý neplní svoje záväzky.