Silvia123
11.07.13,21:32
Ako sa mám chrániť, ak sused má pri plote bráničku, ktorou sa vedľa garáže dostane na môj pozemok. Viem o tom, že si bol pri dome robiť nejaké úpravy máme tam nasypaný piesok a bolo to bez nášho vedomia. Sme pohnevaní, nekomunikujeme spolu, je to udavač, takže dohovor neexistuje medzi nami. Nemienim ďalej trpieť aby nám vstupoval na pozemok, mám sa sťažovať aj ja na obci? Aby som volala políciu za neoprávnený vstup na pozemok, to by som ho musela asi natočiť a mať dôkaz. Ale lezie mi to na nervy, čo má mať on možnosť vstupu k nám! Veď nejakú ochranu a súkromie musíme mať.
Martin1310
11.07.13,19:55
Možno to celkom nechápem ale v zásade by ste si vy mali zabezpečiť aby sa na váš pozemok nemohol dostať,predpokladám že bránička je na jeho pozemku.
Ja mám tiež u suseda nejakých 30cm a samozrejme že po nich chodí a nevadí mi to ak sa tade môže dostať volne až dovnútra tak mu postavte do cesty kúsok plota kde treba.Samozrejme môžete zavolať aj políciu aj sa stažovať na OU. Zázraky ale nečakajte,hlavu mu za to neutrhnú.
Silvia123
11.07.13,20:20
Ak by sme stavali zábranu my, zasiahli by sme do jeho pozemku, z čoho by sme mali zase problém my a udal by nás. Ale vieš čo, máš nakoniec pravdu, pôjdeme na obec si vypýtať povolenie ochrániť si majetok. Keby som so susedom za dobre, tak asi by som toto neriešila!
KEJKA
12.07.13,04:19
na obci nič nevybavíš...oni už takéto neriešia. Nanajvýš môžeš vybaviť povolenie, vlastne je to ohlásenie drobnej stavby........a postavíš plot.
Ako môžeš stavaním zábrany zasahovať do jeho pozemku?
Ujasni si, či je plot na jeho pozemku - môže plným právom užívať bráničku
alebo je na hranici polnapol, takže po prechode bráničkou je automaticky na vašom pozemku -čiže zábranu môžeš urobiť zábranu, bez zásahu do jeho pozemku.
Ak je to také kritické, stačilo by nejaké pletivo a zasadíš tam niečo popínavé. neuvidíš ani pletivo a ani bráničku.
Ak je to kritické, a plot je spoločný, pletivový, tak zo svoje strany natiahni kúsok pletiva aj cez bráničku. Môže ju otvoriť smerom k sebe ale k vám sa nedostane.
zlé vzťahy sú nanič, náš sused má tiež bráničku, a otvoril ju len raz, ked nás tadial púšťal dovnútra - vynímočná situácia.
arizona
12.07.13,08:07
Tie branicky su pozostatkom z dob, ked v susedstve byvali zvacsa clenovia rodiny,ktori sa navstevovali.
Ale urobit si branicku k cudzim ludom,bez ich dovolenia a dokonca ju pouzivat, to uz je riadna drzost.

Silvia, ja by som na tvojom mieste postavila cca 2m siroky ,pevny plotik /nieco ako na obrazku/,tesne k plotu,aby sused nemohol smerom k vam vstupit/.
Pred to by som nasadila nejake ozdobne vyssie dreviny,pre istotu aj s trnami:---
Okrasli vam to zahradu a budete usetreni susedovych navstev.

Ak je branicka v nejakej menej viditelne casti zahrady,kde nechcete investovat, tak si tam miesto pekneho plotiku urobte z dosak kompostovisko...https://www.google.sk/search?q=dreveny+plot+ozdobny&newwindow=1&safe=off&rlz=1C1CHVQ_enSK525SK525&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=BsXfUfiMNsyUswb6soHoCw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1024&bih=480#facrc=_&imgdii=_&imgrc=4Jpqau_gQL4krM%3A%3BG8DS4f2wrTKYoM%3Bhttp%25 3A%252F%252Fwww.pl.all.biz%252Fimg%252Fpl%252Fcata log%252F132044.jpeg%253Frrr%253D1%3Bhttp%253A%252F %252Fwww.pl.all.biz%252Fcs%252Fdrevene-ploty-ozdobne-bgg1050159%3B1000%3B617
https://www.google.sk/search?q=kompostovisko+s+dosiek&newwindow=1&safe=off&rlz=1C1CHVQ_enSK525SK525&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=osbfUdaROITOtAaY0YDoCQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1024&bih=480#facrc=_&imgdii=L1wTRyUXHZMFnM%3A%3BDfLTugCSrvlxIM%3BL1wTRy UXHZMFnM%3A&imgrc=L1wTRyUXHZMFnM%3A%3BufOuHGOQNlVDKM%3Bhttp%25 3A%252F%252Fimg.topky.sk%252Fmojdom%252Fbig%252F76 401.jpg%252Fkompost-md0611_188.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fmojdom.zoznam. sk%252Fgl%252F3235%252F76401%252FKompost---cisto-naturalna-zalezitost%3B600%3B356

Ak je to iba nejaky uzky pas medzi domami, tak si z vasej strany naukladajte nejake veci,cez ktore sa neda prejst...
buchač
12.07.13,08:21
......hehehe.......

Ja by som si v línii toho plota , okrem iného , urobil strelnicu ...
Síce iba zo vzduchovky by som strieľal , ale aj tak by mal susedko poriadne stiahnuté polky ...
Aj strela - diabolka bolí ...mal som tú česť jednu vyfasovať do nohy ...
kremienok76
12.07.13,08:44
alebo mať psíka nejakého vlčiačika alebo ostrého jazvečíka na svojom dvore :D .... ale určite by som si dala nap.r nejakú závoru zo svojej strany plota... natočiť ho ti nepomôže to sa neberie ako dôkaz, najlepšie by bolo mať svedka mimo vašej rodiny, ktorý ho videl, nahlásiť ho na políciu alebo ich zavolať keď bude u vás na "návšteve", ale kým prídu .....
Silvia123
12.07.13,11:04
Presne tak, každý má vedľa svojho domu cca. 0,5 m, naša garáž je úplne v tesnej blízkosti pri jeho dome, akože neviem ktorý blbec to vtedy kolaudoval, ale však on musel dať zrejme súhlas, že garáž bude nalepená v blízkosti jeho domu. No ale ten úzky pás medzi garážou a jeho domom zrejme to bude jeho pozemok. A áno dali sme si tam staré železné kozy a prikázal nám ich vypratať, pretože sú na jeho pozemku! No takže rozmýšľam, že jediná možnosť je do múra našej garáže navrtať kovové železá, alebo háky od spodu až do vrchu, aby nemohol prejsť, to bude vo vzduchu, to nebude na pozemku nie? Nič iné ma nenapadá... Keby ste vedeli čo je on za človeka, teraz riešim od neho nezmyselné udanie, nemám chuť to ani rozoberať, pokedy si potreboval opraviť dom z našej strany sme mu boli dobrí, to nadával na predošlých majiteľov (my sme dom kúpili), že čo to boli za ľudia, on si nemohol ani plot namalovať atď, že hrozné vzťahy s nimi mal a my sme nechápali, že prečo boli k nemu takí zlí! No už chápeme, prečo mu nič nechceli dovoliť a presne ste to vystihli, kedysi sa také bráničky robili medzi rodinou, jemu tu bývala rodina, ale ku koncu boli "na nože". Taktiež sme sa dozvedeli až teraz, že suseda z druhej strany udal 5 krát, takže asi je to jeho šport! Fakt mi je z neho zle a keď si predstavím, že má prístup na pozemok a že tu bol, tak koniec!
Silvia123
12.07.13,11:05
stačí, že ho zabíjam pohľadom :) Tak ho neznášam...
wagner
12.07.13,11:14
Stačí zatĺcť trubky do zeme a natiahnuť pletivo na svojej hranici - to totiž nie je drobná stavba. To nie je stavba pevne spojená so zemou. Keby niečo, trubky vytiahneš a pletivo stiahneš. A keby to aj on chcel robiť, tak by ste to spoznali a máte dôvod ho udať.
arizona
12.07.13,12:01
kupte si nejakeho ostrejsieho psa,vyhovorite sa, ze nechcete,aby behal na jeho pozemok, tak preto chcete tomu zabranit a prechod zahradit.
buchač
12.07.13,14:14
...kedysi sa také bráničky robili medzi rodinou, jemu tu bývala rodina...
Čo bolo , to bolo ...
To predsa neznamená , že aj naďalej sa môže správať tak , ako doteraz .
Terazky som ja novým vlastníkom a správam sa podľa hesla " Môj dom , môj hrad " !!!

Vždy vravím , že dobrý sused na nezaplatenie ...lepší jak zlá rodina .
Sused by dostal na výber .
Keďže je to jeho plot ( jeho bránička ) nech si ho zabezpečí spôsobom , ktorý je vyhovujúci pre obe strany .
Ak by bol plot spoločný ???
Nuž , dlho by tá bránička na svojom mieste nebola , na svoje náklady by som urobil rekonštrukciu plota .

Ibaže sú to riešenia , ktoré by sa mu určite nepáčili a furt by len svoje húdol ...
Krajné riešenie je " investícia " do súdnych poplatkov a podanie žaloby na príslušný súd podľa primeraných §§§§...

Sú aj iné riešenia , tie najkrajnejšie , lež o tých sa ( samozrejme ) nemienim zmieňovať .
arizona
12.07.13,16:34
skus prilozit foto,lebo tazko si to predstavit
Silvia123
12.07.13,17:06
pošlem ti
Silvia123
12.07.13,19:07
Ďakujem všetkým za rady, toto je ťažké vyriešiť, keď budem chcieť urobiť akýkoľvek plot, bolo by to cez tých jeho 50 cm, ja tam mám 10cm možno :). Je to medzera medzi našou garážou a jeho domom. Povedľa jeho domu tiež nemôžeme postaviť plot, to nám nedovolia tak blízko jeho domu kopať základy. Chyba predošlých majiteľov, že načapili garáž pri jeho dom a moja chyba, že som to tu s mž kúpila :(. V tomto mi môže pomôcť jedine niekto z obecného úradu, buď napíšem na neho sťažnosť, že mi chodí na pozemok a žiadam o dovolenie si prehradiť tú medzeru na pevno, inak si neporadím.