Vlasta Č.
12.07.13,08:42
Dobrý deň,
v rámci vyporiadania BSM mi exmanzel dal auto. Je pisane na mna, ale uzival ho on, lenze nedal urobit STK ani EK, o com som ja nevedela, ked mi ho daval, na otazku, v akom stave auto je mi bolo povedane, ze chodi. Ja som ho NEMOHLA uzivat, ako ani nic z nasho spolocneho majetku, kedze som sa k nemu nemohla dostat. Posledne kontroly boli robene v 4/08, teda platne do 4/10. Da sa v tomto pripade nieco s tym robit, aby som neplatila pokuty, prip. za akych podmienok mu mozem auto vratit a otrepat o hlavu??

Vdaka.
Tweety
12.07.13,07:07
Kedže je to spoločný majetok, tak je to aj tvoje MV, ak ho bez STK nechceš, tak buďju dáš urobiť, alebo sa musíš s ex dohodnúť, že ho zoberieš len s platnou STK, tu asi iné riešenie nie. Ak ho nechceš vôbec, tak ho vráť a nebude ťa trápiť, že nemá STK.
Vlasta Č.
12.07.13,07:18
Dakujem.
Ano, to mi je jasne, len ci ho vezme nazad, ked mame spisanu dohodu o vyporiadani. Mam za to, ze mi zatajil stav auta....idem ho dat dnes pozriet do servisu a som velmi zvedava.
stormcatcher
12.07.13,07:25
...no keď je majiteľka, tak bude trápiť.
Tweety
12.07.13,07:26
Tak to vyrieš sama a pýtaj si od neho eurá za STK.
Vlasta Č.
12.07.13,07:37
Jasneee, bolo mi povedane, ze este dlho nebudem mat pokoj. Len dodam, ze ex je policajt a je viac nez zaujimave, ze si jazdil 3 roky bez platnej STK a EK. (posledna STK aj EK bola na aute robena este povodnym majitelom v r. 2008, predtym, nez sme ho kupili, s platnostou do 4/10
). Hm, "vyvoleni" mozu. Bezni smrtelnici musia cvakat.
Vlasta Č.
12.07.13,07:38
Tak toto je asi bez sance. Kedze aj na vlastne deti kasle.
draik
12.07.13,07:39
Eurá za STK by bol ten najmenší problém. Horšie bude, ak príde obálka so šekom na zaplatenie pokuty 2*166 eur za neuskutočnenie STK a EK v termíne.
Tweety
12.07.13,07:47
aj tú by som posunula ex..
GabiZ
12.07.13,07:50
Doplním Draika, že ešte to môže byť aj pokuta od polície, keď ju chytia na tú plánovanú prehliadku v servise alebo inú jazdu bez platnej STK a EK teraz. No a ex policajt........vedel dobre čo robí.......nečudujte sa, prečo to jemu toľko prechádzalo, naviac keby aj k čomusi došlo, veď on majiteľ auta nebol. Škoda, že ste si pred podpisom dohody o BSM neprešli doklady od auta, lebo sú písané na vás, ako majiteľka ste zodpovedná. Pokuta za neplatnú STK a EK vás zrejme neminie. Nemáte v dohode uvedené niečo v tom zmysle, v akom stave je vozidlo? Potom sa nedá chytiť ničoho, lebo ste podpísala, súhlasila a teda sa to zrejme bude brať, že ste so stavom veci bola oboznámená.
buchač
12.07.13,07:53
Viacerí tu píšu o tej pokute 2 x 166€ ...
Je to síce pravda , no týka sa to vozidiel , ktorých majitelia pozabudli alebo nestihli tie kontroly urobiť ...

Ale ak ide o vozidlo , ktoré jazdí ( alebo iba v garáži je bez kiláku odstavené ) tak dlho bez STK a EK .
Ale ak sa jedná o dlhšiu dobu ???...ajajáááj ...nakoľko :

Policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o evidencii časť I alebo časť II, alebo evidenčný doklad od vozidla vydaný v cudzine, ak je vozidlo nespôsobilé alebo technicky nespôsobilé na cestnú premávku alebo ak bolo vozidlo vyradené z evidencie alebo z cestnej premávky. Ďalej ak vodič nepreukázal, že vozidlo bolo v ustanovenej lehote podrobené technickej alebo emisnej kontrole. Policajt je oprávnený zadržať aj tabuľku s evidenčným číslom.

...a len potom začne tóčo a behačky ...
GabiZ
12.07.13,07:56
Buchi, práve som to chcela doplniť do príspevku, predbehol si ma, chcela som podotknúť problém s osvedčením. No a moc by som sa nečudovala, keď manželka začne robiť problémy, že sa Obvodný úrad akože len tak zrazu dozvie o autíčku, ktoré má neplatné STK a EK!!!