AntekaK
12.07.13,09:12
Ahojte - neviete mi poradiť, koľko treba archivovať vzdelávacie poukazy? Kde by som to našla. Ďakujem.
Tweety
12.07.13,07:13
Samozrejme, že tie poukazy patria do mzdovej agendy zamestnanca, tak tak, ako mzdové veci, pozri Zákon o účtovníctve.
GabiZ
12.07.13,07:17
Doplním Tweety, archiváciu vzdelávacích poukazov asi nenájdete konkrétne nikde, treba sa držať zákonov, ktoré platia vo vzťahu k čerpaniu finančných prostriedkov na ne, t.j. mzdové veci ako je uvedené, prípadne iné.
Irona
12.07.13,09:13
V našom registratúrnom pláne, ktorý je prílohou registratúrneho poriadku (musí mať každá škola vypracovaný a schválený príslušnou pobočkou štátneho archívu!!!) je lehota uloženia, teda archivácie pri vzdelávacích poukazoch 5 rokov. Ale to sa týka vzdelávacích poukazov ako takých, nie dohôd na krúžky uzavretých so zamestnancami. Samozrejme dohody o pracovnej činnosti, na základe ktorých sa krúžky vedú, by mali byť založené v osobných spisoch jednotlivých zamestnancov. Osobné spisy zamestnancov sa už ukladajú/archivujú na 70 rokov a to od narodenia.
AntekaK
15.07.13,06:31
Ďakujem Vám všetkým za odpovede. Išlo mi o konkrétne tlačivá vzdelávacích poukazov, ktoré nám žiaci odovzdali na krúžky, ktoré sa realizujú v našej škole.