zelenooka
12.07.13,10:47
Dobry den, mam doma sep top box znacky x-site a vcera mi od neho odisiel ovladac, menila som aj baterky a aj tak nefunguje. Mam este 4 ovladace (inej znacky) a skusala som ho zapnut pomocou nich, ale nejde to, aj ked su funkcne. Chcem sa teda spytat, ako mam postupovat alebo ci rovno nemam kupit novy sep top box, pretoze tento nema na sebe ani tlacitka, ovladat sa dal len pomocou ovladaca, ktory nejde. :D
Tie ostatne ovladace, ktore mam su znacky Technika, Sencor, URC22B (universal remote controller) a dalsi ani neviem akej je znacky.... Vopred dakujem za nejake tipy ci napady.
GabiZ
12.07.13,08:50
Nechcem strašiť, ale takto sa začali problémy s našim boxom a tiež sme si mysleli, že je chyba v ovládači. Nakoniec odišla nejaká súčiastka od boxu a môžeme ho akurát tak vyhodiť. Asi by som to dala skontrolovať v servise. Možno šikovní technici tu na porade poradia, ako vyskúšať, či ide o ovládač alebo chyba v boxe, ja píšem len moju skúsenosť.
Nandrolon
12.07.13,08:52
Existujú tzv. univerzálne ovládače, k nim je knižka, v nej niekoľko tisíc rôznych kódov rozdelených podľa značiek, ak tam tú svoju značku nenájdeš, smola.
Potom ešte existujú univerzálne ovládače so schopnosťou učenia.
Na "učenie" potrebuješ funčný pôvodný ovládač, aby si mohla zoskenovať všetky tlačítka. V tvojom prípade je to zase problém. Potom je ešte 1 režim, kde zapneš prístroj a niečím spustíš ten ovládač, on ti mení kódy automaticky a ak prístroj "nejako zareaguje" vtedy to stopneš a väčšina funkcií by mala fachčiť.
Asi pred 2 týždňami mali v Lidli univerzálny ovládač s funkciou učenia. Stál okolo 7 eur a mávajú ho v akcii tak raz za štvrťrok. Je to celkom kvalitná vecička, držal som ju v rukách...
zelenooka
12.07.13,09:10
Mozes mat pravdu, uz dlhsie ten sep top box blbne, ked som chcela prepinat programy napriklad... A skusim asi ten servis, poznam jeden fajn, kde su sikovni chalani. Diky za radu... :)
zelenooka
12.07.13,09:16
Pocula som o tom ovladaci z Lidla, vraj je fakt dobry a za tu cenu bezkonkurencny. A nemam tie knizky k tym ovladacom, skusim najst nieco na nete, ale asi to bude zbytocne, ked ho nemam ako zapnut a stale je ten sep top box vypnuty, nema ziadne tlacitko na zapnutie a s tymi ovladacmi to nejde...Mozno skusim servis, nech sa tam s nim pohraju, predsa len ja som taky mensi antitaalent v tychto veciach... :D
GabiZ
12.07.13,09:20
No tak keď ti blbne box tak, ako opisuješ, tak to presne robilo nám. Nedalo sa prepínať programy, zasekával sa a po zapnutí nenašlo žiaden program, potom sme reštartovali, ale nie vždy to naskočilo. Najskôr sme mysleli, že to ovládač, ale nakoniec odišiel box.
buchač
12.07.13,09:21
...pre upresnenie ...nie je to SEP , ale SET ...
Značka X - SITE má viac typových označení ...

Manuál jedného z typov ...
http://www.internetexpert.cz/files/Manual_STB_experttv_v1.pdf

Názory a postrehy iných ...
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=62&t=27949
Skús sa poobzerať po tom vyriešení problému ...
Excise Duty
12.07.13,09:23
Set-Top-Box
Richard
12.07.13,10:10
Pozri si aký máš model set-top boxu, diaľkové sa dá kúpiť aj samostatne, daj do Google presne tvoj typ a asi ti ho nájde.

Ak ho chceš nakódovať, budeš musieť nájsť niekoho kto má ten istý, väčšina univerzálnych číta kódy z originálnych ovládačov.