J+K
12.07.13,12:48
Zamestnankyni som zrážala dva mesiace /máj a jún/ 1/3 zo mzdy na prvú exekúciu, ktorá nebola právoplatná. V júni bola doručená druhá exekúcia, tiež ešte len príkaz na začatie exekúcie /ktorá čakala v poradí , zrážku zo mzdy v jej prospech som neurobila/. Teraz mi exekútor zrušil prvú exekúciu a zrážky odblokoval. Zrážky zo mzdy za máj a jún boli vykonané v prospech prvej exekúcie,môžem teda všetku zadržanú mzdu vyplatiť zamestnankyni a až v júlovej mzde zadržať zrážku v prospech druhej exekúcie?
Tweety
12.07.13,10:52
Môžeš. [
J+K
12.07.13,11:02
Ďakujem.
Barbara
12.07.13,11:51
ja by som to preúčtovala na 2. exekúciu, teda do depozitu, a potom, v prípade, že exekútor by zrušil aj tú druhú exekúciu, vyplatila by zamestnankyni. aspoň by sa jej zrážalo už tým pádom menej na tú druhú.
Tweety
12.07.13,13:05
aj tak sa dá.
Mila123
12.07.13,13:46
nesmieš vyplatiť z prvej exekúcie ZC....
ak by si ešte nemala druhú exe, tak áno, inak tie peniaze musíš postúpiť v prospech 2 exekúcie....
ak by to ZC či 2 exekútor reklamoval,Tvoja organizácia by musela zaplatiť .....
Jana Motyčková
12.07.13,14:14
Závisí od toho, kedy presne prišla druhá exekúcia. Ak zrážka "za máj" sa vykonala až po príchode druhej exekúcie, sumu pošleš na druhú exekúciu. Ak druhá exekúcia prišla až po vykonaní zrážky, tak zrazenú sumu vyplatíš zamestnankyni. Dátum vykonania zrážky zober deň, kedy výplata odiśla z firmy.
Napr. mzda za máj bola vyplatená 10.6.. Ak druhá exekúcia prišla 6.6., zrazenú sumu pošleš na druhú exekúciu. Ak druhá exekúcia prišla 11.6. (prípadne aj 10.6.), zrazenú sumu vrátiš zamestnankyni.