jimmy05
12.07.13,12:02
Ahoj, dá sa okamžite dobrovoľne odhlásiť a znovu prihlásiť na ÚP? Ak nie, dá sa to nejak obísť? Napr. mám známeho čo podniká a teda ak by ma zamestnal na jeden deň, tak teoreticky by som sa mohol v priebehu dvoch dní prihlásiť a odhlásiť z ÚP, či? Ide o to že mi chýbal mesiac do uznania dávky v nezamestnanosti, ktorý som si platil sám a v soc. poisťovni potrebujú najnovší dátum zaradenia na ÚP, ktorý je teraz mesiac dozadu.

Doplnenie: Napadla mi snáď lepšia možnosť a tou je vytvorenie živnosti a po cca týždni zrušenie a znova prihlásenie sa na úrad práce. Je takáto situácia možná? Ďakujem za rady.
Tweety
12.07.13,10:35
Ak chýba mesiac, tak ten jeden deň zamestnania nijako nepomôže.
jimmy05
12.07.13,10:48
Ja už mám ten mesiac zaplatený ako dobrovoľne poistený. Ide mi teraz len o to sa nejakým spôsobom odhlásiť a znovu prihlásiť na ÚP v čo najkratšom čase a neviem či je to možné.
veronikasad
12.07.13,11:34
Ano je to možné. Neprihlasuje a odhlasuje ťa zamestnávatel (tvoj známy), ale ty sám. Vznik pracovného pomeru a jeho ukončenie v skúšobnej dobe je dôvodom na ukončenie a vznik novej registrácie. Len ten prac.pomer by mohol trvať trošku dlhšie, aby to nevyzeralo ako špekulácia.
Katy a R
12.07.13,11:47
dajaké zastupovanie by mohlo byť - ale už zase nepreháňaj, že na 1 deň ;) ...
jimmy05
12.07.13,11:55
Ďakujem, to som potreboval vedieť :)
jimmy05
13.07.13,07:10
ok vďaka :) ešte mi však napadlo, je možné to spraviť aj živnosťou? Teda žeby som si urobil živnosť a po napr. 2 týždňoch ju zrušil? Je to to iste ako zamestnanie, čiže mohol by som sa po tych 2 týždňoch znova evidovať na ÚP?