Ján Hraško
12.07.13,12:51
Môže živnostník, ktorý nemá zamestnancov spracovávať veľké zákazky? Robí to sám s rod. príslušníkmi - mama, brat, manželka....
Ďakujem Vám za vaše odpovede. ... aj ironické poznámky.
Na doplnenie - dotyčný podnikateľ tvrdí, že nemá žiadnych zamestnancov, iba mu pomáhajú rodinní príslušníci. No v jeho dielni pracujú aj ľudia, ktorí nie sú jeho príbuzní v priamom rade.
buchač
12.07.13,11:03
Závidíš ???
Máš len dojem , tušák , podozrenie ???
Alebo aj nejaký ten dôkaz .....
Ako vieš , že tie zákazky neposunie niekomu inému a dotyčná osoba je len prostredník a takto zarába ???

Ono , taký bonz niekedy nie je na škodu ...
Ibaže ak ide o pomstu , to tiež nie je riešenie ...
Slovač naša , závistlivá ....

Ale inak ???
Nahlasuje sa na
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/socialno-pravna-ochrana-deti/opatrenia-na-zabezpecenie-ochrany-zivota-zdravia-a-vyvinu-dietata/bezplatna-telefonicka-linka-pre-nahlasenie-zneuzivania-socialneho-systemu-a-zanedbavania-starostlivosti-o-deti..html?page_id=157191
Braňo
12.07.13,11:07
nelegálnou prácou nie je práca, ktorú pre FO, ktorá je podnikateľom, vykonáva jeho príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku podľa zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení, alebo je žiakom alebo študentom do 26 rokov veku.
lujza.j
12.07.13,11:11
Aj z tohto mi na grc....zo závisti....narodny šport....fuj
marjankaj
12.07.13,11:13
Ale nahlásiť môže. Nie?:D. Najlepšie do televízie "Lampáreň alebo Občan za dverami. A nech sa aj sám postaví pred kameru, aby sa zviditeľnil. :---
arizona
12.07.13,11:43
Ziaden zakon neprikazuje zivnostnikovi ake velke zakazky moze prijmat.

http://www.porada.sk/t143524-pomoc-rod-prislusnika-vo-firme.html
Lucia 82
12.07.13,15:07
V dnešnej dobe je to ťažké...čo k tomu dodať..no určite by som nikoho nenahlasovala....;-)
Ján Hraško
16.07.13,05:01
Mňa netrápia veľké zákazky, ale čierna práca.
veronikasad
16.07.13,05:37
Sú jeho rodinní príslušníci dôchodkovo poistení (pozri odpoveď od Braňo), ak ano, neide o nelegálnu prácu.
arizona
16.07.13,07:00
ale pytal si sa aj na velkodt zakazy, nie?
marjankaj
16.07.13,07:23
No veď sa chcel zviditeľniť. :--- A podarilo sa :---