bianka117
12.07.13,13:28
Dobrý deň, prosim potrebujem poradiť. Môjho otca zastupoval advokát (teda aj jeho surodencov) na súde ohladne určenia vlastníka pozemku. Súd bol ukončený rozhodnutím. Môj otec s tým súhlasil, len ostatní súrodenci nie a odvolali sa. Podotykam, že sa súdili s úplne inou osobou. Môj otec o tom netusil, a súd pokračuje dalej. Môj otec sa však súdit uz nechce. Ako sa môze z tejto situácie dostať? A hlavne aby už neplatil žiadne súdne trovy. Otec netuší, žeby bol po rozhodnutí súdu podpisoval nejake splnomocnenie na zastupovanie.Nie je to v rozpore s nejakym zakonom? Nemá v ruke žiadne doklady, kde by sa to dalo preukázať. Dakujem za pomoc.
buchač
12.07.13,12:38
Rozhodcovský súd - pravidlá

§ 7 - Vlastné trovy
http://www.stalyrozhodcovskysud.sk/?id=12
...atď ...

Keďže sa otec neodvolal a súhlasil s rozhodnutím , táto kauza sa ho už viac netýka .
Mária27
12.07.13,13:01
možno ti pomôže:
§ 91 občianskeho súdneho poriadku

(1) Ak je navrhovateľov alebo odporcov v jednej veci niekoľko, koná každý z nich sám za seba.

(2) Ak však ide o také spoločné práva alebo povinnosti, že sa rozsudok musí vzťahovať na všetkých účastníkov, ktorí vystupujú na jednej strane, platia úkony jedného z nich i pre ostatných. Na zmenu návrhu, na jeho späťvzatie, na uznanie alebo vzdanie sa nároku a na uzavretie zmieru je však potrebný súhlas všetkých účastníkov, ktorí vystupujú na jednej strane.