joyn0101
12.07.13,15:23
​Poprosím o radu, som obchodný zástupca, ktorý sa nachádza v teréne, ale v dochádzke si zapisuje vždy len 8,50 hod. pracovnej doby. Každý deň rovnakú. Dopisujem si ju ale iba na konci mesiaca, kde si ju vytlačím v elektronickej forme a podpisujem. Ako je to v prípade, že príde inšpektorát práce a nemám doplnenú dochádzku? aký odstup od posledného záznamu je akceptovateľný? Mozem mať predtlečený pracovný čas na celý mesiac s tým, že sa budem len podpisovať vždy v aktuálny deň?Vopred dakujem za radu
Tweety
12.07.13,13:26
ÁNo, môžeš si dni predtlačiť a urobiť aktuálny zápis na konkrétny deň. Veď dochádzka sa má robiť priebežne počas mesiaca, nie až dodatočne.

Nehovor, že každý deň prídeš a odídeš na minútu presne?
joyn0101
12.07.13,13:34
ale ja mam predtlaceny aj vsade cas prichod, odchod a obednajsiu prestavku, kedze su vzdy rovnake, len podpisom to potvrdzujem, aj to vacsinou na konci mesiaca
joyn0101
15.07.13,06:00
to nie, ale aj ked tomu tak nie je vzdy si mam pisat osem a pol hodiny...
veronikasad
15.07.13,06:04
To by pred inšpektorom neobstálo. Treba si viesť denne evidenciu skutočne odpracovaného prac.času, najmä ak ako obchodný zástupca využívaš motorové vozidlo.
IvetaH
15.07.13,07:14
Ja mám urobenú šichtovnicu s čiarkami za prítomnosť, kde mám v záhlaví napísané, kedy zmena začína a kedy končí. A už nedávam podpisovať nič.