ZuzkaOE
14.03.06,11:45
Ahojky poraďáci.

Vo februári som si kúpila PC na splátky, v hodnote 14.100,- Sk s navýšním..... atď ma to vyšlo na 15730,- Sk Poslednú splátku som zaplatila v decembri 2005. Chcela by som si tento počítať vložiť do účtovníctva za rok 2005 (som SZČO, účt. v JÚ).
Moja otázočka je, ako to môžem urobiť, na základe čoho a v akej cene si tento počítač môžem zaradiť do účtovníctva, keďže už nie je nový, používam ho od toho februára.
Zita5
14.03.06,10:46
Ahojky poraďáci.

Vo februári som si kúpila PC na splátky, v hodnote 14.100,- Sk s navýšním..... atď ma to vyšlo na 15730,- Sk Poslednú splátku som zaplatila v decembri 2005. Chcela by som si tento počítať vložiť do účtovníctva za rok 2005 (som SZČO, účt. v JÚ).
Moja otázočka je, ako to môžem urobiť, na základe čoho a v akej cene si tento počítač môžem zaradiť do účtovníctva, keďže už nie je nový, používam ho od toho februára.


Prečo si si zmluvu nedala vyhotoviť na firmu .Alebo máš na firmu ?
Zita5
14.03.06,10:48
V danom prípade by som splátky účtovala do výdavkov , s tým že by som PC zaradila do evidencie DM v jeho obstarávacej cene .
Prechádza inventarizáciou k 31.12.2005 a viac nič .Eviduješ ho ako firemný majetok .
ZuzkaOE
14.03.06,11:05
Nemám zmluvu na firmu, pretože som neplánovala ho dať do firmy. Ale kúpila som si SW na JÚ, tak si PC potrebujem dať do účt.
ZuzkaOE
14.03.06,11:07
Od ktorého dátumu si ho môžem zaradiť do firmy? Až po splatení poslednej splátky ako FO, alebo aj skôr?
Zita5
14.03.06,11:09
Nemám zmluvu na firmu, pretože som neplánovala ho dať do firmy. Ale kúpila som si SW na JÚ, tak si PC potrebujem dať do účt.

Tak si zaúčtuj splátky ..... postup ako som písala , prilož si aj zmluvy a splátkový kalendár a vlastne ho vo februári zaradíš do podnikania . Ešte by bolo dobré , keby Ti mohli dopísať na Tvoje doklady IČO.

V budúcnosti ak budeš takto brať niečo na splátky , daj to na firmu a ak sa rozhodneš tak to nezaradíš. Vždy je lepšie mať doklad na firmu .
ZuzkaOE
14.03.06,11:11
Máš pravdu. Budem to radšej robiť takto. Vďaka za rady.
STRELEC
14.03.06,11:36
Tak si zaúčtuj splátky ..... postup ako som písala , prilož si aj zmluvy a splátkový kalendár a vlastne ho vo februári zaradíš do podnikania . Ešte by bolo dobré , keby Ti mohli dopísať na Tvoje doklady IČO.

V budúcnosti ak budeš takto brať niečo na splátky , daj to na firmu a ak sa rozhodneš tak to nezaradíš. Vždy je lepšie mať doklad na firmu .Niekedy ale nie je možné alebo výhodné kúpiť niečo na splátky na firmu. Splátkový systém môže mať iné podmienky pre občana a iné pre občana-živnostníka.