zelenydom
12.07.13,17:15
Bola uzatvorena zmluva na zhotovenie vodarenskych a plynarenskych prac na dome. Prace boli rozdelene na dve etapy. Zhotovitelovi trvalo 10 mesiacov, kym sa mu uracilo konecne venovat sa aj nasej zakazke. Tym sposobil velke sklzy v stavbe, mnoho veci sme museli kvoli nemu pookdladat.
Teraz 90% prac dokoncil, este musi namontovat a sprevadzkovat kotol. Vsetky etapy az doposial sme mu uhradili, a podla zmluvy posledna ciastka sa ma zaplatit az po uplnom dokonceni prac. Kedze momentalne musim podohanat vsetky ostatne prace, ktore kvoli nemu museli cakat, sprevadzkovanie kotla bude mozne az v oktobri. Vtedy by dostal aj on zaplatene. To sa mu nepaci, a chce odo mna vacsiu cast zvysnej sumy uz teraz. Ak mu je dam teraz, tak mi bude trvat dalsich x mesiacov, kym ho prijmam k dokonceniu prac - urcite to nebude v oktobri, bude nas opat odsuvat az do neviem kedy. Zmluva tiez hovori, ze zvysok penazi dostane az po uplnom dokonceni a sprevadzkovani kotla. On sa nahneval, povedal, ze od neho uz nic nedostaneme.
Dlzi nam kotol, tlakove skusky a celkove sprevadzkovanie kurenia. Zvysna suma na doplatenie je vsak ovela mensia ako naklady na tieto posledne prace aj spolu s kotlom.
Podla zmluvy som v prave ja. Ake mam moznosti. Na sud sa mi skutocne nechce...
dedo paragraf
12.07.13,19:02
V žiadnom prípade neplatiť!A nebáť sa ani súdu.Ak sú veci skutočne tak,ako píšeš,tak jeho odvaha ho môže vyjsť pekne draho,lebo už teraz môžeš od neho požadovať úroky z omeškania,ak podľa zmluvy bol dohodnutý aj približný termín a spôsob postupu pri dodávke.Ak nie,aj tak bude platiť úroky z meškania a to od nasledujúceho dňa od podania na súd. Ale to treba uviesť hned´pri návrhu na súdne konanie.A to už bude príliš horké kafé aj pre podareného pána podnikateľa(ak mimochodom nerobí na čierno).Že má oprávnenie na vykonávanie tlakových skúšok?No bože,a čo sa dnes nedá kúpiť?(vid´aféru zbrojných preukazov v N.Zámkoch).