Vladi87
12.07.13,21:19
Zdravím všetkých.

Som majiteľ 3 ročného notebooku HP Pavilion dv7 a áno, viem že to nebola dobrá a predražená kúpa.

Notebook sa mi totiž prehrieva. A to takým spôsobom, že teplota procesora dosahuje za veľmi krátky čas 97 °C. Následne sa vypne obrazovka a potom celý notebook. Klávesnica je tak horúca, že ma pália prsty, keď na nej píšem (aj teraz). Na to, aby sa notebook prehrial netreba prosím pekne nič viac ako ..... otvoriť si youtube a v rozlíšení 480p si pozrieť tri videá za sebou. To, že hučí ako štartujúci raketoplán ani nebudem spomínať. Som softvérovo a hardvérovo zdatný človek a notebook udržiavam v čistote. Mám aj lacnú chladiacu podložku, ktorá bola chvíľu účinná ale teraz už nezaberá. S prehrievaním bol trocha problém od začiatku, ale to boli časy, kedy som si mohol pozrieť aj nejaký ten film v HD kvalite.

Pracujem profesionálne s grafikou, mapami a videami a už to vážne nejde.

Chcem sa len opýtať, či máte niekto skúsenosti s prehrievaním ntb a čo mi ďalej odporúča?

Pre mňa je možností niekoľko:

1) odniesť notebook do servisu. Lenže neviem, koľko si za to vypýtajú, čo tam rozoberú a či to dobre zmontujú. Najmä tá cena by ma zaujímala. Je možné, že vetráky sú zanesené prachom. Tomu sa človek nezabráni. Neviete, čo by to mohlo stáť?

2) kúpa lepšej profesionálnej chladiacej podložky. Keďže mám, som trocha skeptický, či to nebudú vyhodené peniaze. Môže to stačiť? Notebook využívam ako desktop, takže s mobilitou si starosti nerobím. Predsa len 97°C je dosť.

3) Kúpa nového notebooku. Vzhľadom na moje pracovné požiadavky by mal mať minimálne 17" obrazovku, 4 jadrový procesor a minimálne 4 GB RAM. A hlavne aby sa neprehrieval. 1500 € nemám :( Alebo mi odporúčate ísť do desktopu? vyšlo by to lacnejšie?

Ďakujem za každú radu
Vlado40
12.07.13,19:35
Tento týždeň sa ku mne dostal 2 ročný NTB HP,ktorý vraj z ničoho nič nenaštartuje.Po rozobratí spodného krytu ma čakalo prekvapenie.Tak špinavý a prachom zanesený NTB som ešte nemal.Takže jednoznačne problém zapričínilo prehrievanie,dokonca až zaseknutý ventilátor.Skús dať dole spodný kryt a vzduchom vyfukni cez ventiilátor najskôr smerom von a uvidíš či je a ako zanesený.Ak nebol za 3 roky ani raz čistený ,tak určite zanesený prachom bude. Keď to nepomôže ,tak treba znovu prepastovať procesor a grafický čip.
Vladi87
12.07.13,22:15
Spravil som a nejakých 5-10°C to znížilo :-) nie je to super, ale aspoň nevypína :) ďakujem
misoft
13.07.13,08:27
Pokiaľ si len vyfúkal - to bola prvá časť. Skús ešte (ako Vlado40 poradil) prepastovať teplovodivou pastou - teplota klesne zase o cca 10-15°C.

A chladiaca podložka nie je riešenie problému - je to len oddialenie totálneho kolapsu.

(Aj teraz keď toto píšem, na výfukových štrbinách necítim žiadny teplý vzduch - teplota 37°C podľa čidiel. Čistota nade vše!)
mecky
13.07.13,09:37
ziaden teply vzduch na vyfuku nieje znak cisteho notebooku, skor celkovo malo hrejuceho procesoru a mozno lepsie rieseneho chladenia
pri kvalitne zapchatom chladeni tiez nieje problem necitit teplo na vystupe, ale vo vnutri sa to moze piect
buchač
13.07.13,09:58
Podľa bodov :

1. Odnes do servisu , nech dajú na diagnostiku ....normálny servis si nebude pýtať ani cent ...
2. Podložka nie je riešenie ...
3. Kúp nový ...

Moja skúsenosť :
1. Ja som odniesol , šmarili ( zadarmo ) na prístroj a za 10 minút bol aj výsledok - základová doska skončila
2. Podložka je fajn , no na kolenách sa blbo drží
3. Kúpil som nový NTB
Samozrejme , že každý podľa svojich potrieb a aj využitia ...
arizona
13.07.13,10:41
Pises, ze si PC-zdatny a nechas upraseny NB 3 roky dohnat na tak vysoke prehrievanie? Ufff

No ale uz vazne. Tiez som mala v byvalom NB problemy s prehrievanim a hlucnostou.
Manzel mi ho par krat do roka vycistil od prachu,sama som si netrufla, ale ty to urcite zvladnes.
Prvy krat som bola zacudovana,aky hruby sulec prachu u ventilatora vybral. Ostatne uz boli ovela mensie.
Pomohlo to velmi vyrazne,aj hlucnost sa znizila.

Ak nepomoze,asi uz zostava iba servis, moze ist o nejaku zavadu.
Vlado40
13.07.13,13:25
Autorizovaný servis HP ,diagnostika NTB 12€ alebo žeby to nebol normálny servis
buchač
13.07.13,13:37
Predajňa , kde som bol ...http://www.focus.sk/
Vladi87
26.07.13,14:23
Páni, ďakujem Vám. Rozobral som ho, vyčistil a z výfukov ide iba jemne teplý vzduch. Každopádne, diagnostiku vyskúšam :-)