Michal.novo
12.07.13,22:25
ahojte, mám dopravu do 3,5 t na zivnost, vediem jednoduche uctovnictvo ..v knihe jazd zaznamenavam datum, kde som bol, km pred po, rozdiel km, cenu paliva co k tomu treba este dodat ?


Este som sa chcel spytat ze od septembra chcem zamestnanca keby sa s nim dohodnem na minimalnej mzde kolko € by boli odvody ?


Za odpovede velmi pekne dakujem :)
Sarlotka
13.07.13,15:57
Format knihy jazd nie je nikde striktne uvadzany, su rozne vzory knihy jazd, ktore ti pomozu pri spracovavani jazd... z vyssieho popisu si myslim, ze tvoja kniha jazd je spravna...

k zamestnancovi:
minim. mzda je v sucasnosti 337,7 eur z toho odvody
zamestnavatel: 118,84
zamestnanecovi sa strhne zo mzdy 45,22
cista mzda k vyplate 292,48 (s predpokladom ze si bude uplatnovat nezdanitelnu ciastku)
netreba zaroven zabudat na stupne narocnosti prace a zaradenie zamestnancov do tarifnych tried


mal by si vzdy zadavat samostatne otazky, tak kazu pravidla tohto fora...:)
Michal.novo
15.07.13,20:40
dobre dakujem :) a ked nemam v technickom preukaze vypisanu spotrebu musim si to dať v nejakom servise zmerať ?

a ta nezdanitelna ciastka to mam ako chapat ?
Sarlotka
18.07.13,14:45
k spotrebe v technickom preukaze existuje rozne moznosti evidencie vydavkov uvazdam nizsie


l) výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky
1. podľa cien platných v čase ich nákupu, prepočítané podľa spotreby uvedenej v osvedčení o evidencii alebo v technickom preukaze, pričom ak táto spotreba v osvedčení o evidencii alebo v technickom preukaze sa nezhoduje so skutočnou spotrebou pohonných látok alebo sa tam neuvádza, vychádza sa zo spotreby preukázanej dokladom vydaným osobou, ktorej bolo udelené oprávnenie autorizácie podľa osobitného predpisu, 88a) alebo doplňujúcimi údajmi výrobcu alebo predajcu preukazujúce inú spotrebu pohonných látok; ak ide o nákladné automobily alebo pracovné mechanizmy, pri ktorých sa táto spotreba v osvedčení o evidencii alebo v technickom preukaze nezhoduje so skutočnou spotrebou pohonných látok alebo sa tam neuvádza, podľa preukázanej spotreby vrátane spotreby preukázanej vlastným vnútorným aktom riadenia, ktorý preukázateľným spôsobom určuje a odôvodňuje spôsob výpočtu spotreby pohonných látok, alebo
2. na základe dokladov o nákupe pohonných látok najviac do výšky vykázanej z prístrojov satelitného systému sledovania prevádzky vozidiel, alebo
3. vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne,
Sarlotka
18.07.13,14:48
k nezdanitelnej ciastke, danovnik moze podpisat u zamestnavatela vyhlasenie k uplatneniu nezdanitelnej ciastky, tzn. ze prijem do vysky mesacnej nedzanitelnej ciastky t.j. 311,32 Eur sa nezdanuje preddavkovou danou...
toto vyhlasenie moze byt podpísane v danom mesiaci len u jedneho zamestnavatela...
v opacnom pripade sa zo mzdy strháva preddavkovo dan...vramci rocneho zuctovania sa následne celorocna dan vysporiada podla rocnej vysky prijmu a k nej prisluchajuce nezdanitelnej ciastky...
Michal.novo
07.08.13,18:02
Dakujem Vam za odpoved :) a este som sa chcel spytat keby mam zamestnanca na dohodu ktory je evidovany na urade prace a dostaval by tu limitovanu ciastku myslim 148,57€ kto by platil odvody ? ja ako zamestnavatel alebo urad prace ?
Sarlotka
08.08.13,13:14
ano ty ako zamestnavatel ...
mozno si mal na mysli ci existuju nejake prispevky na pre zamestnavatelov pri zamestnani uchadzaca evidovaneho na urade prace... pozri stranku uradu prace napr. tu http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-zamestnavatela/prispevok-na-podporu-zamestnavania-znevyhodneneho-uchadzaca-o-zamestnanie-50.html?page_id=293050
pripadne je mozne sa informovat konkretne a urade prace
Leske
09.08.13,07:24
Sarlotka mohli by ste mi dať bližšie informácie o nezdaniteľnej čiastky? ďakujem
Miroslav
09.08.13,07:45
ešte do knihy jázd je vhodné písať aj účel jazdy a časy odchodu a príchodu. Je aj troška rozdiel či je vozidlo súkromné alebo firemné