Niran
13.07.13,07:57
Chcem sa opytat, svagor pracuje resp. je zamestnany v Norsku (momentalne je na materskej dovolenke). Tu na SVK chce podnikat, ako je to s odvodmi u nas ked vsetko si plati tam, musi platit aj u nas vsetky odvody? vopred dakujem za odpovede.
Najlepsi
13.07.13,14:13
Pokial bude zivnostnik (tuto cestu neodporucam) bude platit minimalne 189,77 € mesacne. Odvody nie su povinne, pokial osoba ma prijem z podielu na zisku, preto odporucam skor s.r.o.. Pociatocne naklady su asi 300 €, dalej je povinne iba zdravotne poistenie. To sa da obist zrusenim trvaleho pobytu na uzemi Slovenskej republiky a odhlasenim sa zo zdravotnej poistovne. V pripade, ak ma nad 40 rokov odporucam zotrvat v zdravotnom poisteni. V pripade, ak chce platit odvody, aby mu vymerali dobry dochodok, tak nech radsej nezacne ani podnikat, pretoze v takom pripade vobec neovlada zakladnu vec v podnikani (cashflow).
Mila123
13.07.13,14:19
Najlepší.......mňa by zaujímalo, ako sa dá legálne zrušiť TP a odhlásiť sa zo ZP, kto mi bude platiť, resp. hradiť zdravotné? ako to bude u lekára?
a pokiaľ viem oszč si musí platiť positné do SP až po prekročení príjmu, vo výške 12 nás. minimálne vymeriavacieho základu.....
a tých 40 rokov? a ZP?
Najlepsi
13.07.13,14:50
Zdravotne si budete hradit sam, pri kazdom ukone. Platite v hotovosti, tak ako napr. cudzinci. Statisticky sa neoplati do veku 40 rokov byt zdravotne poisteny nakolko priemerne vydaje na zdravotnu poistovnu niekolkonasobne prevysuju vydaje na vasu osobu. Trvaly pobyt si mozete zrusit na prislusnom urade. Pokial chcete podnikat OSZC, je to podikatelska samovrazda. Pokial povazujete SP za partnera pre Vas dochodok, tak prajem vela stastia.