McCloud
13.07.13,12:50
Zdravim

dopredu sa ospravedlnujem za text bez diakritiky. Nie som nauceny s nou pisat a len ma to spomaluje.

Takze k veci - viem, ze diskusii na tuto temu je tu naozaj vela (niektore z nich som si cele prechadzal) ale rad by som dostal nejake rady, ktore sa daju aplikovat prave na moj specificky problem. Nikdy som nemal ziadnu takuto (negativnu) skusenost, ani sa nevyznam do zakonov, takze vela realnych rieseni na moj problem nepoznam (to je dovod, preco ziadam o pomoc vas skusenejsich)...

Kedze uz dlhsiu dobu zhanam novy telefon, priebezne pozeram internetove bazare a hladam vyhodne ponuky. Samozrejme ako to u nas chodi, na 80% ludia na maili ani len neodpovedaju. Pred par dnami som ale reagoval na ponuku z portalu bazos.sk. Pan sa mi hned ozval naspat telefonicky. V tej rychlosti som nemal tolko rozumu si preverovat na internete jeho totoznost, ine inzeraty a pod. V priebehu pol hodiny sme si vymenili este par mailov a hovorov a bolo dohodnute. Kedze nebol z Bratislavy, zasielku posielal kurierom, ja som mal uhradit ciastku na jeho ucet dopredu. Jedine co som v tom momente spravil bola dohoda, ze dopredu mu poslem len 1/2 sumy a doplatim, ked tovar pride.

Cele sa to 'zomlelo' vo stvrtok, s tym, ze zasielka ma prist dnes (v sobotu) rano.
Samozrejme nikde nic - ked mu volam, 'cislo je momentalne nedostupne'.
Dalej som ho zatial nekontaktoval.

Mam nanho:
1. meno (predpokladam ze fiktivne)
2. mobilne cislo
3. cislo uctu
4. mesto (z inzeratu - tiez predpokladam fiktivne)
5. fakturu, ktoru mi poslal mailom, kde je uvedena jeho firma - tiez mam podozrenie, ze s tym nema nic. Firma existuje, ale nikde na nete sa jeho meno nespomina.

Samozrejme, konkretne informacie tu nechcem blizsie zverejnovat.

Co v takomto pripade robit? Z informacii z inych prispevkov (ako som spominal v uvode) by som to najskor asi riesil cez svoju banku, ako neumyselnu transakciu, aby si vyziadali od jeho banky vratenie sumy, alebo aby mi neskor poskytli informacie o vlastnikovi uctu.

Najviac by mi samozrejme pomohla komplexna odpoved od cloveka, ktory ma s takymito vecami skusenost a vyzna sa, ale privitam akukolvek dobru radu.

Dakujem

//
Az teraz s odstupom casu som prisiel na to, kolko veci som pri kupe z mojej strany spravil totalne nekorektne a nebol som nicim kryty. Ako sa hovori, mudry sa uci na chybach hlupych, hlupy sa uci na svojich. Beriem to tak, ze aj zla skusenost je skusenost a budem sa snazit v ramci moznosti to co najlepsie a najrychlejsie (s vasou pomocou) vyriesit.
buchač
13.07.13,11:13
Aj keď je už nie ráno , vždy sa mohlo po ceste niečo prihodiť tomu kuriérovi ...
Že nie je dostupný ???
Nie každý má 24 hodín zapnutý mobil a sú dokonca aj lokality , kde je ten signál nedostupný ...

Takže radšej počkaj ešte do pondelka ( utorka ) ...prípadne mu skús zavolať .
Zásielka možno aj dôjde .
Horší bude ten klasický prípad poniektorých kupujúcich tú mačku vo vreci , že v balíčku nájdu miesto mobilu nejaký ten šutrák ...

Ja sa len čudujem , že ľudia kupujú nový mobil cez inzerát a nechajú si ho poslať .
Veď v ponuke predajcov je ich široké spektrum a ešte aj so zárukou .
Keď už cez ten net , tak si nájdem predajcu poblíž , obetujem nejký čas a pohonné hmoty .
Prídem , pozriem , odskúšam , beriem - platím ( alebo aj nie )...
McCloud
13.07.13,11:25
Jasne, dam tomu cas. Dnes ho skusim este kontaktovat, potom idem na tyzden mimo BA. Podla toho, co som ale teraz overoval na nete, tak toto mi pride ako cisty podvod. Samozrejme, nechcem robit unahlene zavery.

Ale potrebujem rady, co robit, keby som od neho musel peniaze vymahat spat.

A co sa tyka tvojej poznamke ku kupe - plne s tebou suhlasim (uz teraz). Mobil mal byt komplet novy este v zaruke. A co sa tyka osobneho odberu (pokial nie je v mojej lokalite) - nie je to ziadna zaruka. Pokial je dany clovek podvodik, ty precestujes napr. 100 km a zistis, ze uplne zbytocne. Ale ako som pisal, zobral som si z toho velke ponaucenie a v buducnosti, ked tak len osobny odber alebo dobierkou (tam ale tiez kurier nepripusti otvaranie zasielky skor ako je zaplatena :| )
buchač
13.07.13,12:00
Podvodník by ani nesúhlasil s osobným stretnutím ...
mareko
13.07.13,13:17
Ja by som mu napísala z iného meilu ako úplne iná osoba a skúsila "nový obchod". Podľa reakcie ti bude hneď jasné koľká bije. A čo sa týka ďalšieho vymáhania v prípade podvodu, podľa č. ú. zistíš tu na Porade či je to známa firma a potom konať spoločne s ďalšími poškodenými. Píšu tu o tom viacerí poškodení, treba sa spojiť a t ď.
McCloud
13.07.13,13:27
Lenze on uz stiahol vsetky ponuky z netu..
mareko
14.07.13,11:42
Tak sú dve možnosti. Buď ti príde v pondelok mobil alebo (tá je pravdepodobnejšia) inzeruje pod iným menom a telefónnym číslom. Predpokladám, že podľa t. čísla a meilovej adresy si ho skúšal vyhľadať na bazos -i, prípadne cez uja googla.
arizona
14.07.13,13:00
Mne je divne to, ze ti vopred poslal Fakturu. ved ak je firma,alebo ma eshop, preco by predaval cez bazar?

Obednavam dost cez net,ale nikdy mi neprisla zasielka cez vikend.
Pochybujem, ze by ti predavajuci zaplatil nejaku extra-expresnu firmu na dorucenie.

Pockaj na pracovny den,ak zasielka nepride neskor,mozes ho udat na policii za podvod, oni vedia zistit majitela tel.cisla aj uctu.
Taktiez sa potom skontaktuj s adminom Bazosu. Ked niekto zadava inzerat,oni posielaju kod na mobil,takze aspon trochu maju nejaku stopu na predavajuceho...