Lusssy
13.07.13,16:58
Ahojte poraďáci, chystám sa dať výpoveď, najprv im navrhnem skončenie pracovného pomeru dohodou, ak nepochodím tak podám výpoveď z mojej strany. Zaujímalo by ma však ako má sformulovať dôvod výpovede. Viem, že tam nemusí byť no pri výpovedi z mojej strany môžem uviesť dôvod a ja by som ho tam rada uviedla aby boli veci na pravej miere. Jedná sa o to, že už mám dosť toho ako má jeden z konateľov neustály problém s výkonom mojej práce aj keď ju robím na 200%!!! Odrobím riadny pracovný čas, aj nadčas niekedy, všetky úlohy mám splnené, pomáham kolegom, vyriešim akýkoľvek problém čo sa týka mojej oblasti práce lebo moji kolegovia si s tým sami neporadia, nemám problém s tým urobiť za kolegov aj ich prácu keď už všetci doma váľajú šunky, ide mi o dobro firmy a robím všetko preto aby prosperovala, robím aj časť práce, ktorú má na starosti konateľ ale z pohodlnosti sa mu to urobiť nechce, čo urobí aj tak musím väčšinou opraviť, navrhujem dobré riešenia, zlepšenia, upozorňujem na chyby a úniky a on má aj tak pocit, že musí po mne šliapať. Sústavne sa sťažuje pred mojimi kolegyňami, že som nepotrebná, že ako robím toto a tamto a prečo tak a prečo nie inak, rozpráva im koľko mi má čo trvať a koľko času mám nazvyš, normuje moje výkony aj keď on ich skôr spraviť nedokáže, vyratúva mi koľko môžem mať alebo nemať nadčasu, prikazuje im koľko mi majú strhnúť zo mzdy lebo on si nejaký dôvod už vymyslí, neváha si vymyslieť že vraj chodím cez pracovnú dobu ku kozmetičke! Všetko zlé váľa na mňa, všetku robotu, ktorá sa pritrafí prikáže hodiť na krk mne lebo vraj nemám čo robiť a podobne hlúpe reči. Furt sa vyhráža, že ma vyhodí ale mne nič nepovie ani so mnou nekomunikuje. Niekedy sa ani nepozdraví. Keď sa snažím vyriešiť nejaký problém lebo jemu sa nechce tak mi namiesto ďakujem, že ste to vyriešila v náš prospech vykričí, že čo sa starám, že hovno viem a podobne. Človek mu chce zachrániť tisíce eur ale za dobrotu na žobrotu. Celé to stojí na tom, že podiel vo firme mu daroval otec, nikdy nič nemusel oddrieť a lenivosť u neho prekvitá. No a prekáža mu moje vysoké pracovné nasadenie, lebo ho s kolegyňami "nútime pohnúť kostrou" a konať v prospech firmy. A každý, kto ho vytrhne z tej jeho bdelej kómy je zlý. Jeho manželka ma tiež evidentne nemusí, mám pocit, že jej vadí, že viem urobiť viac aj napriek tomu, že nemám titul ako ona. Raz dokonca povedala kolegyniam, že nech nenosím sukne lebo prechladnem. Určite to nebolo zo strachu o moje zdravie. Pred nejakým časom ma pán konateľ nútil presťahovať sa do inej kancelárie, v ktorej sa v zime nedalo sedieť bez bundy a moja predchodkyňa tam dostala xy zápalov močových ciest. Keď som povedala, že nesúhlasím tak on na to, že ma vraj degraduje. Druhý konateľ je doslova poklad, robí, čo môže aby bol pokoj vo firme. Poraďte ako s týmto bojovať? Ja som to po dnešku vzdala. Ako sformulovať stručne tieto dôvody do jednej vety? Ďakujem a budem rada keď sa podelíte so mnou o svoje zlé skúsenosti so šéfom.
Braňo
13.07.13,15:14
daj výpoveď bez udania dôvodu
marjankaj
13.07.13,15:21
Ako sformulovať dôvod výpovede? Najlepšie po slovensky,aby tomu rozumela aj druhá strana. A najlepšie by bolo, aby ten tvoj dôvod bol uvedený aj v zákonníku práce. Inak by bolo úplne jedno, či ten dôvod uvedieš alebo nie.
Lusssy
13.07.13,15:39
v ZP sú len formálne dôvody, zdravotné a pod. To nemôžem uviesť "ľudský" dôvod, niečo na spôsob šikana ale nie doslova...?
marjankaj
13.07.13,15:50
Môžeš. Ale bude to mať presne taký význam, ako keby si žiadny dôvod neuviedla.
sito
13.07.13,15:50
Otec bol chorý?

A však ho pošli do tej studenej, manželkinej ...

Hádam, ani nebudeš musieť, formulovať ...
Lusssy
13.07.13,15:52
otec je dobrák... no veď aj to je možnosť, pri troche šťastia aj odstupné dostanem :D
Lusssy
13.07.13,15:55
aha, no veď toto... chcela som to ak by sa zaoberal tým v budúcnosti potencionálny zamestnávateľ, aby som vedela dokázať, že sme sa nedohodli na výpovedi, pretože by som bola neschopná ale preto, že sa to už ďalej nedalo vydržať
sito
13.07.13,15:58
A prečo potom nepodaroval ten svoj podiel tomu pokladu, či nemohol, jemu musel?
Lusssy
13.07.13,16:10
lebo ten poklad je on sám, otec a syn, rodinná firma, scéna z katastrofického filmu
sito
13.07.13,16:24
ja, že tvoj ...

A tento poznáš, starý:

Syn sa rozkrikuje u otca, boha jeho, kto je tu pánom!

Tatko mu vylepil, že pod stôl padol, a spod stola sa skromne, tichúčko, ozvalo, to sa nemôžem ani opýtať ...
Lusssy
13.07.13,16:27
keby môj tak to by bola komédia :D no tento nepoznám, ale pripomína mi to tento prípad...
kopretinka
13.07.13,16:42
tento tvoj elaborát sa nedá zosumarizovať do jednej vety a nie ešte z toho urobiť dôvod výpovede.Dôvody výpovede sú uvedené v zákonníku práce.
Len tak medzi nami dievčatami,ja by som bola tiež nasratá,keby mi nejaký môj zamestnanec denno-denne dokazoval,aká som neschopná a nemožná.....a vôbec,čo sa staráš a zachraňuješ jeho peniaze? Ty máš robiť iba to,za čo si platená.Keby si robila ako ostatní,mala by si pokoj....
veronikasad
13.07.13,17:28
§ 67
Výpoveď daná zamestnancom

Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
kopretinka
13.07.13,17:32
a prečo to píšeš mne?
terezamaria
13.07.13,18:17
Vidím, že Ťa práca baví....skús porozmýšľať a porozprávať sa s konateľom úplne na rovinu, možno to pomôže a konečne si Ťa začne vážiť. Na výpoveď máš vždy čas, stačí ju podať koncom mesiaca.
veronikasad
13.07.13,18:39
Lebo si napísala, že dôvody výpovede sú uvedené v ZP. V § 67 žiadny konkrétny dôvod nevidím.
buchač
13.07.13,19:47
Ale dá sa ....čiže :

Buď dá výpoveď bez udania dôvodu , alebo pôjde na dohodu ......

Všetko ostatné je len a len špekulácia !!!
mareko
14.07.13,04:39
Tak veru, ani ten "zlý" nemá rád aby mu niekto dokazoval aký je neschopný a ešte k tomu verejne pred zamestnancami. Preto robí to čo robí.
julysak
14.07.13,05:41
1, keď sa neľúbite = 1 musí preč
2, kašli na dôvody = pomsta ťa zožerie
3, upresním : Každý môže robiť (ale iba chvíľku) max na 100 % (normálne je tak do 90 = ak robíš 2x toľko ako iné, tak možno ony robia na 50% :D
4, ak už ti ozaj čertík-pokušiteľ nedá pokoj , napíš ako dôvod : Zlé pracovné vzťahy s nadriadeným a nedostatočné ohodnotenie práce.
julysak
14.07.13,05:46
nejaký neodôvodnený optimista
To ja som mal takéhoto dosadeného "šéfa" a aby som dostal 5000Sk, to som písal maily jeho šéfovi / generálnemu do Vráblov / majiteľovi Gumární Púchov - - a ten už nemá nadriadeného, tak som ďalej nepísal :D
Lusssy
14.07.13,11:38
pekne napisane :D konecne nejaky slusne prezentovany dovod, toto som potrebovala, díky
marjankaj
14.07.13,11:44
Alebo napíš dôvod: Lebo je streda. :D

Budúci zamestnávateľ si môže zatelefonovať tvojmu súčasnému zamestnávateľovi, a ten ťa zrejme chváliť nebude.:(
Lusssy
14.07.13,11:45
v niektorých firmách je to horšie ako v tragikomédii... sme sa kolegovcami minule bavili, že nám to pripomína jednu českú komédiu, v ktorej strýko zaplatil synovcovi ci ako, aby doviedol jeho firmu do krachu, skoda, ze si nemozem spomenut na nazov :D
Lusssy
14.07.13,12:00
bohužiaľ sa tomu "dokazovaniu" nedá vyhnúť nakoľko isté pracovné úlohy sú vykonávané v určitom reťazci a ten reťazec sa poväčšine pretrhne na jeho bode, ktorý ma splniť... tým zabrzdí ďalších pracovníkov, ktorí keď nemôžu pokračovať v práci, kontaktujú najschopnejších a najkompetentnejších ľudí vo firme aby to urobili teda za neho... je to rodinná firma, takže vždy niekto, z kompetentných rodinných príslušníkov zdvihne telefón a naloží mu ako svini do válova... no a zlízne si to ten, kto na problém natrafil pri svojej práci... to nie je o tom, žeby som mu ja dokazovala, že je neschopný, jemu to poniektorí hovoria na rovinu a horším spôsobom, jednoducho si len na mňa zasadol... ja sa len divím, keď mu to tak vadí, že všetci vedia, že je najslabším článkom firmy, prečo nezačne konať a pracovať ako sa na konateľa patrí? už dávno si mohol získať rešpekt zamestnancov a nie len chodiť a poza chrbát vykrikovať, že nás nikoho nepotrebuje a všetkých nás vyhodí... áno, máš pravdu, mala by som robiť iba to, začo som platená, ale bohužiaľ ani mne ani iným kolegom to nedá a snažíme sa to zachrániť, lebo my si prácu a peniaze vážime a táto robota nás baví...
Lusssy
19.08.13,15:59
no tak u nás je každý kkt, kto sa opováži odtiaľ odísť, nikto nemôže odísť bez problémov
katarina.j
08.11.13,08:00
Ahojte, ja mám podobný problém, pracujem vo firme od r.2000 (s prestavkou čo som bola na materskej), počas mojej "dovolenky" sa tu vystriedalo 5 osôb a s nikým neboli tak spokojný. v dobrom zmýšľaní som sa vrátila po materskej späť-a to bola asi obrovská chyba. Po odmakaných rokoch ako administratívna pracovníčka, kamenný+internetový predaj som tu vlastne "dievča pre všetko". robím ovela naviac ako mam uvedené v pracovnej zmluve, len si to ani jeden konateľ nevie absolútne vážiť....a o zvýšení platu???...tak to je sen....po 4 rokoch sa mi zvýšil plat o 50€!!! Podotýkam, že pracujem v BA a predavačky v Tescu zarobia viac ako ja!!! škoda-baví ma tá práca, ale nie za takých podmienok....ked ide do tuhého-rozhovor o zvysení platu....tak sa napočúvam-ako sa firme nedarí a pod.kraviny...pritom robím podklady pre účtovníčku a vidim, že tento rok sa zdvojnásobil obchod (dvojnásobne viac predavame a nakupujeme)...nebaví ma počúvať ich "rozprávky", rozhodla som sa dať výpoved.Jednoznačne! Poraďte mi prosím, akú mám dať výpoved, podla akého paragrafu???-ak dam dohodou s výpovednou lehotou, budem mat narok na dávky v nezamestnanosti? dať paragraf 60 či 67? dakujem
kn-alka
08.11.13,08:18
na dávku v nezamestnanosti máš nárok v každom prípade, na dôvode odchodu z predošlého zamestnania sa už vôbec neprihliada.
veronikasad
08.11.13,08:24
Katka, nemusíš uvádzať žiadny dôvod výpovede.

Ak požiadaš o skončenie prac.pomeru dohodou (§ 60 ZP), musí s tým zamestnávatel súhlasiť a pracovný pomer skončí dohodnutým dňom.

Ak podáš výpoveď v zmysle § 67, pracovný pomer skončí uplynutím výpovednej doby, ktorá začína plynúť prvým dňom nasl. kal. mesiaca po doručení výpovede.

Pri nároku na dávku v nezamestnanosti sa nesleduje dôvod výpovede - podmienkou je 730 dní poistenia v nez. v posledných troch rokoch.
katarina.j
08.11.13,08:29
dakujem :-)
Lusssy
22.11.13,16:12
zamestnávateľ s dohodou nemusí súhlasiť, ak teda nebude, nasleduje výpoveď zo strany zamestnanca ale potom je tam ešte výpovedná lehota
Lusssy
22.11.13,16:13
Pre info a par usmevov, oznamujem, ze tam uz nepracujem, nasli si sposob ako sa ma zbavit a bez odstupneho, som dopadla :-D
terezamaria
22.11.13,16:19
To je sila, určite na Teba niečo našili, nie je to pekné. Pokiaľ už nie je cesty späť, pomysli si, že robiť v takýchto podmienkach je za trest, určite si počas doby, čo budeš na ÚPSV a R v evidencii niečo zoženieš a budeš spokojná.
kopretinka
22.11.13,17:24
ako sa ťa zbavili? :(