mufol
14.07.13,07:47
Ahojte,

prosím o radu ako postupovať proti susedke ktorá má v byte zriadenú nelegálnu práčovňu a susičku prádla. Zrejme perie pre hotel, reštauráciu. Prádlo ktoré vynáša pod ruškom tmy by tomu zodpovedalo. V byte má minimálne 2 práčky jednu v kúpeľni, druhú v kuchyni a sušičku. Proces prania začína až na malé výnimky od 6:40 cca do 1:00 v noci a trvá prakticky nonstop / proces vypne možno na hodinu a nerobí to možno jeden deň v týždni, aj keď nie je doma , pomáha jej otec/ V niektoré dni ak nestíha a ak sa zobudí nemá problém práčku a sušičku zapnúť aj o 3 tej v noci. Hluk spočíva v extrémnom napúštaní vody /tenké plastové trubky/ - príprava prádla na pranie, samotne pranie , vyberanie prádla s práčky /zrejme to vyťahuje do niečoho kovového, je počuť ako keby búhala , posúvala lavorom a potom samotné sušenie v sušičke. Slušné zastavenie susedky a upozornenie na danú situáciu nepomáha. Dokonca po tomto ešte prišla za mňou , že prečo jej strkáme sirky do schárnky, nikto od nás to nebol. Zrejme ju i susedia nemajú radi a nevadí to len nám, našej rodine. Áno, tu sa ponuka odpoveď : veď choď za susedmi a spíš peticiu. Uvažujem nad tým ale ako poznám susedov ktorý si ignorantský a zbroja jeden proti druhému , zrejme neuspejem. Isto to ale skúsim. Koľko podpisov na to aby sa niečo pohlo musí byť na petičnom hárku? Veľa susedom to vadiť nebude - počuje to zrejme jej blízky okruh 3-4 susedov. A ďalšia vec otecko je pán Mudr. - nebudu si ho chceť pohnevať, zloženie rodiny je on , dcera a vnučka. Som rozhodnutý volať aj políciu, neviem či mestku alebo PMJ. Predpokladám, že nastane situácia nasledovná , kým prídu proces prania,sušičky bude ukončený alebo ako zazvonia pri dverách ho jednoducho vypne. Ďalšia možnosť je si isť sťažovať na bytový podnik.
Bol by som vďačný na postup aký zvoliť, postupnosť s akou mám najvačšiu šancu uspieť.
Pekný deň a ďakujem za odpovede
Peggynka
14.07.13,06:52
A vodu platíte ako ? Ja by som sledovala,kde to prádlo ide.Zadaj si na foaf.sk jej meno,či podniká a v akom odbore a daňovému úradu môžeš nahlásiť nelegálne podnikanie (neodvádza dane,nemá povolenie od hygieny,neplatí dań z podnikateľského objektu atď.)
Aj cena za elektrinu sa podstatne líši v podnikaní.Keby som chcela byť zlomyseľná,udala by som ju,že pestuje marihuanu (veď by si videl ten fofr) - veď ona musí mať šialenú spotrebu el.energie a vody.Sušička ide 1,5-2 hod a spotrebu má 2-4 kW/h.
duves
14.07.13,07:04
Udať ju za to, že pestuje marišku? Nie je to zlomyselnosť?
Ved existuju daleko slušnejšie metody. Domova schodza a dajako ju tam dotiahnuť, ak to nepomôže, tak spravca ma pravo vstupu do bytu. Ale chcem sa spytať, kolko ludi podnika doma? Architekti, programatori stranok, účtovníci..... Takže problem je v čom, že podnika? A ak robí hluk, treba ju oznamiť na obec, miestny úrad, políciu.
buchač
14.07.13,07:17
Udať ju za to, že pestuje marišku? Nie je to zlomyselnosť?
Ved existuju daleko slušnejšie metody. Domova schodza a dajako ju tam dotiahnuť, ak to nepomôže, tak spravca ma pravo vstupu do bytu. Ale chcem sa spytať, kolko ludi podnika doma? Architekti, programatori stranok, účtovníci..... Takže problem je v čom, že podnika? A ak robí hluk, treba ju oznamiť na obec, miestny úrad, políciu.
Mýliš sa duves ....vo viacerých bodoch ...
Správca nemá právo vstupovať do bytu na nejakú tú kontrolu .
Dokonca ani poliša nepustím bez patričného lajstra .
Keby sa tam ale pestovala mariška , tak chlapci z URNA majú univerzálny kľúč v tvare baranidla.

Je predsa rozdiel medzi architektom .....atď a nejakou práčovňou ...
Hentí spomínaní sedia za počítačom a nerobia neustály hluk ...práčka aj hej - dokonca aj nová .

Zákon predsa hovorí o dodržiavaní určitého kľudu a o nadmiernom obťažovaní ...

Jedno je určite isté ...po nejakej krátkej dobe to každého normálneho prestane baviť a následne začne konať ...
JA by som teda začal dosť rýchlo , rezolútne a tvrdo .....
Peggynka
14.07.13,07:24
Udať ju za to, že pestuje marišku? Nie je to zlomyselnosť?
Ved existuju daleko slušnejšie metody. Domova schodza a dajako ju tam dotiahnuť, ak to nepomôže, tak spravca ma pravo vstupu do bytu. Ale chcem sa spytať, kolko ludi podnika doma? Architekti, programatori stranok, účtovníci..... Takže problem je v čom, že podnika? A ak robí hluk, treba ju oznamiť na obec, miestny úrad, políciu.
Však píšem,že keby som bola zlomyseľná.Na druhej strane,neviem prečo by mal byť slušný,keď ona neberie ohľad na nikoho.Však URNA jej už poupratuje...
duves
14.07.13,07:48
Mýliš sa duves ....vo viacerých bodoch ...
Správca nemá právo vstupovať do bytu na nejakú tú kontrolu .
Dokonca ani poliša nepustím bez patričného lajstra .
Keby sa tam ale pestovala mariška , tak chlapci z URNA majú univerzálny kľúč v tvare baranidla.

Je predsa rozdiel medzi architektom .....atď a nejakou práčovňou ...
Hentí spomínaní sedia za počítačom a nerobia neustály hluk ...práčka aj hej - dokonca aj nová .

Zákon predsa hovorí o dodržiavaní určitého kľudu a o nadmiernom obťažovaní ...

Jedno je určite isté ...po nejakej krátkej dobe to každého normálneho prestane baviť a následne začne konať ...
JA by som teda začal dosť rýchlo , rezolútne a tvrdo .....
Ved preto som napísal, že sťažnosť treba podať na prislušne úrady, obec, mesto.....

Lebo sa vratme k tomu hluku: kde je hranica, čo by ste trpeli. Ak by nebola doba PC a suseda by ste mali spisovatela, čo by ťukal po nociach do písacieho stroja, tak by vam to vadilo? No koli tomu si však nemusí prenajať nebytové priestory.


Okrem toho ta vypadovka komanda na marišku by bola o čom? nenašli by zelene a chlapci by čo riešili? Nič by neriešili, žiadnu pračovňu, žiadny mangel, sušičku...... Bolo by im to ukradnute.
buchač
14.07.13,09:14
Jedno je isté ...
Sú časy demokratické .....vraj ...
No poniektorí ľudia , ( či podnikateľ - nepodnikateľ , či sused ....) ...vsio rovno - proste sú na hovno ...
Proste si demokraciu vysvetľujú po svojom a vzniká pomaly anarchia ...nerešpektujú nič a nikoho .
Lež zaujímavé je ale jedna skutočnosť , že hentí jedinci na druhej strane sú schopní sťažovať od šavla ku pavlovi a po súdoch vláčiť sa , pokiaľ im niečo vadí ...
mufol
25.07.13,19:38
Ahojte , ďakujem Vám za rady , cením si to
Zvonenia u susedov pokračovali, bezvysledne. Políciu som zatia nevolal, snažim sa riešiť to formou dohovoru, rozumnej dohody. Uchýlil som sa k zhodeniu ističov, k moju údivo to neprestalo. Kedže robím vo firme ktorá poskytuje iptv služby viem si odsledovať či mala výpadok na iptv televízií a netu. Vypadné to nebolo. Z prvého by som súdil , že to neperie ona / i keď sa priznala, že ano periem a čo? , vynáša prádlo, ide to isto od nej/ ale podľa toho že jej v naších logoch nevypadol/nabehol stb my vrtá v hlave či nebol zaseknutý istič. Z praxe viem, že sa to stáva. Je možné , že by mala dennú a nočnú tarifu a tento istič nebol napojený na oboje? To sa my zdá málo pravdepodobné. Alebo by to brala načierno? Isto to ešte skúsim zhodiť istič, ale predtým som to chcel ešte vedieť
Poraďte , ďakujem Vám