wampka
14.07.13,16:22
Dobry den,
bola by som velmi vdacna, keby mi niekto vedel poradit, co mam robit v pripade ohovarania. Pracovala som brigadne v jednej restauracii, ale jeden casnik ma obvinil, ze mu beriem tringelty. Pre upresnenie, k bukse a teda i k peniazom som ani nemala pristup. Len som odnasala ucty k stolom alebo priniesla spat. Pracovala som tam i s dalsimi dvoma casnikmi a ti sa nikdy na mna nestazovali. Po obvineni z brania jeho tringeltov mi prevadzkar povedal, ze uz nechce, aby som tam brigadovala.
Viem, ze je to asi banalne, ale po tomto obvineni si uz sotva najdem pracu ako casnicka. Ako studentke medzinarodnych vztahov a diplomacie by mi taketo obvinenie tiez mohlo uskodit v buducej kariere diplomatky. Chcem sa opytat, ci mozem podat na neho trestne oznamenie, ako by som mala postupovat atd.
Dakujem za pomoc.
draik
14.07.13,14:40
Ono to banálne aj je. Pri prípadnom podávaní TO by som bol veľmi opatrný, čo sa týka jeho obsahu, pretože oznamovateľ môže byť stíhaný pre krivé obvinenie, ak sa skutočnosti uvedené voči konkrétnej osobe nepotvrdia.
Čo sa týka Vami očakávanej budúcej práci v diplomacii, tak predpokladám, že máte rodinné resp. iné krytie, inak môže ísť akurát tak o peknú ambíciu a Vaša otázka je teda bezpredmetná. Otázne je, či by Vám neuškodila viac práca čašníčky, ktorá s diplomaciou veľa spoločného nemá, ale to už je úplný off topic a to neprináleží tu rozoberať.
buchač
14.07.13,15:32
Presne , ako draik vraví ...banalita ...
Lenže ak ide o peniaze , ide dnes všetko bokom .

Ale keď sa na to pozriem z blízka ?
Dotyčný nespokojný čašník je asi na trvalý pracovný pomer ...alebo nie ?
Ak áno , je to iná situácia .
Prevádzkar je prevádzkar , no majiteľ je niečo iné . Takže by som jemu povedal všetko pekne od srdca , poprípade aj nejaké iné perličky zo zákulisia ( Tie si určite postrehla ) :rolleyes:...a následne so vztýčenou hlavou šiel preč .
Majiteľ , ak je normálny , by si tie perličky preveril a verím tomu , že by rýchlo vymenil cca 50 % personálu ...;)

Iba mi nejde do hlavy , že ako sa dá vziať niekomu tringelt ....
Ty , ako vravíš , si nemala prístup k žiadnym peniazom .
Ty si len roznášala podľa objednávok ( dobre chápem ??? ) ...kto teda kasíroval ??
To si zákazníkov bila táckou po hlave , aby dali nejaké drobné ???

Ak bol iba jeden hlavný , čo inkasuje ....delil sa o tringelty s ostatným personálom ?
wampka
14.07.13,16:35
Banalita to z karierneho hladiska urcite je, ale predstavte si samych seba v situacii, ked Vas obvinia z okradania kolegu. Hlavne v desnej dobe, ked v podstate mozete stretnut toho isteho cloveka na inom pracovisku....Touto pracou som si len chcela zarobit pocas leta ako studentka. V dnesnej dobe je potrebne kazde euro. Ak by sa mi podarilo najst nejaku pracu v kancelarii, bola by to pre mna vyhodnejsia brigada, v ktorej by som sa aj nieco naucila, ale nasla som si len toto...
wampka
14.07.13,16:50
Suhlasim, ale dnes vsetko ide bokom a to plati dvakrat pre Slovensko...
Dotycny casnik pracuje len na dohodu, ako vsetci zamestnanci tejto restauracie.
Prevadzkar vedie vsetko a majitelia (je ich asi 6) prenechavaju vsetko len na neho, aspon tak som bola informovana. Co som si vsimla, tak ani nezasahuju do prevadzky.
Mojou pracou bolo branie objednavok, roznos jedal a napojov a potom priniest ucet. Dotycny kolega potom skasiroval peniaze. Kedze v restauracii sme boli len my dvaja, tak on bol ten hlavny. O tringelty sa nedelil s nikym. Tacku pouzivam len na servirovanie napojov, nie ako punishment :D
buchač
14.07.13,16:58
Tak Ti poviem ....
Ak by sa tí šiesti ( ale stačil by aj ten jeden správny ) majitelia dozvedeli , že ako sa " gazduje " v ich prevádzke za ICH peniaze , nuž inak by sa zachovali ...

Čo sa deje v kuchyni a či v skladoch ??...alebo aj za výčapným pultom ???
Radšej nešpecifikujem ...... :)
draik
14.07.13,17:12
Určite to nie je príjemné, na druhej strane sa v živote stávajú omnoho horšie situácie, keď si človek neporadí. Ak sa s prevádzkarom resp. majiteľmi nedá normálne rozprávať, je to smola. Na druhej strane podobné prestrelky"banality" medzi pracovníkmi nie sú asi ojedinelé.
wampka
14.07.13,17:51
Nemozem nesuhlasit. Asi jedine, co mozem urobit je porozpravat sa s majitelmi a len ich oboznamit so situaciou. Dufat v napravu by bolo asi naivne. Dakujem za nazor.
wampka
14.07.13,17:56
Keby len majitelia vedeli, co vsetko sa tam deje, asi by naozaj vyhodili vsetkych na hodinu...Skusim sa porozpravat sa s majitelmi, ale v nich ine dufat nebudem. Radsej nepracovat, ako byt v takom prostredi.... Kazdopadne dakujem za nazor. :)
buchač
14.07.13,18:19
wampka ...to nie je názor ....
To je tvrdá REALITA !!!

Mne nemusíš nič vravieť ,,,ja to poznám a pritom nie som ani od fachu a ani v biznise .