Mirec z Ke
14.07.13,19:00
Vidim, ze doslo k nedorozumeniu - nepochopeniu.

- "zobudeny" som 45 rokov

- poslednych 12 rokov, vratane tychto mesiacov som bol zamestnany a boli za mna odvadzane vsetky odvody

- gremium - ma zasadnut v novej firme a rozhodnut o mojom prijati

- rozhodnute ma byt koncom 7. mesiaca, to bude uz po mojej SD a nastup ma byt 1.8.

- ak by som dal vypoved po skonceni SD, nabehne mi automaticky 1 mesiac vypovednej lehoty - tak dlho ale nova firma na mna cakat nebude

Mam pocit, ze sa opakujem a tak este raz :

- mozem si PN-kou, predlzit SD tak, aby som mohol ukoncit PP v SD ?
PN by som ukoncil par dni pred koncom mesiaca a vtedy, 29 - 31.7., by som ukoncil PP v skusobnej dobe.

Prosim o odpoved bez invektív typu " zobud sa chlapce ", nie som urazlivy a necham si poradit, ale takato komunikacia sa nehodi. Dakujem za odpoved.
ivka70
14.07.13,19:39
Skusobna doba sa predlzuje o prekazky v praci na strane zamestnannca, PN je tiez jednou z prekazok.
Takze ano, tvoj SD sa predlzi o dobu trvania PN.
Nesmies ale zabudat na to, ze zamestnavatel tiez moze ukoncit PP v SD a to aj pocas tvojej PN.
Mirec z Ke
14.07.13,20:29
Dakujem za odpoved, tento styl jednania so zamestnavatelom, mi je cudzi. No nemozem si pomoct, ide o velku firmu znamu na celom Slovensku, majitel je dobre chranený pravnikmi a za cias Dzurindu a Miklosa sa tejto firme velmi dobre darilo. V sucasnosti bez mihnutia oka strhne z platu 200 - 400 €. Bez udania dovodu, len s tym, ze nema peniaze. Nebude dlho trvat a budete o tejto firme pocut v spravach. Vseobecne sa zneuziva podnikatelmi vysoka nezamestnanost k tomu, ze clovek zo strachu o buducnost, bude pracovat aj za par €. Nechcem rozvadzat debatu, ale nemozeme predsa vsetci ist pracovat do Blavy.