aspirinemaga
14.07.13,20:42
V oktobri 2012 roku som vykonal medzinarodny prevod z Francuzska na slovensky ucet. Ucet som dal omylom iny ako som chcel, po polhodine som si to vsimol a poziadal banku o spatne vratenie penazi na omylom zaslany ucet. Banka mi nevyhovela, ze si to mam riesit sam, motiv bol taky ze to nemozu vratit, nech sa spojim osobne s majitelom uctu a poziadam od neho naspet tie penaze.

Majitel uctu mi ich vratit nemoze lebo mu ich hned strhol exekutor. Tak sa uz vyse polroka dotahujem s jeho exekutorom co mi ledva odpoveda, aby mi tie penaze vratil.

Naposledy v 6 Juna 2013 som poslal ziadost s "doruucenim" ze budem si tie penaze vymahat prostrednictvom exekutora... uz je 14 Jula 2013, vyse mesiaca som nedostal ziadnu odpoved.

To sa uz ozaj neda vratit svoje penaze bez takychto komplikacii ? Nehovorim uz o tom ake problemy mi to narobilo, lebo tie penaze boli urcene na vyplatenie faktur a dlhov (vyse 1000eu).

Vie niekto nieco poradit ?

== DOPLNENE ==
Neoprávnené obohatenie (2005-300 § 226): http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300
veronikasad
14.07.13,18:46
Iný účet na ktorý si chcel peniaze poslať patrí tomu istému majitelovi ?
aspirinemaga
14.07.13,18:49
Ano, ale potom som tie penaze uz neposielal, riesil som to inak lebo som bol bez penazi. Vraj ani sam nevedel ze ma exekutora na krku, co sa zistilo ze je to este spred 10 rocnej zalezitosti
veronikasad
14.07.13,18:54
Nie som právnik, ale šancu na vrátenie od exekútora tu vidím minimálnu, najmä ak exekútor preukáže že vlastník účtu mal u teba pohladávku.
Ingrid Ondruskova
14.07.13,18:54
Niečo podobné sa stalo môjmu mužovi, o peniaze sme sa doťahovali skoro rok, ale nakoniec sa nám vrátili, nechápem toho exekútora, keď evidentne si ponechal cudzie peniaze, neviem, či by nebolo od veci trochu sa mu vyhroziť, že ho "udáte" na komoru exekútorov
Stefan2005
14.07.13,19:05
... takže na základe uvedených faktov vyplýva, že peniaze možno boli zaslané na zlý účet (možno by bolo zaujímavé, aký bankový účet je uvedený na faktúrach), ale správnej osobe na úhradu jeho pohľadávok - teda to už nie sú tvoje peniaze, ale jeho...
aspirinemaga
14.07.13,19:40
No hej, pisal som do SKE (Slovenska komora exekutorov) asi pred tyzdnom uz po treti alebo stvrty krat, odpovedali tento krat a napisali ze mam spravit presne to co som uz aj spravil.
Prosim ta, ak ta to nezatazi, mohla by si sa spytat muza ci by mi vedel poradit, aby som sa zbytocne nebrzdil
aspirinemaga
14.07.13,19:46
Neopravnene obohacovanie sa - to neplati na exekutorov ? v tom prípade by som mal podať trestné oznámenie ?
veronikasad
14.07.13,19:53
Poslal si tie peniaze na účet, uvedený na faktúrach ?
aspirinemaga
14.07.13,19:54
Hej, v tom je celá ta haluz, lebo keď sa na to pozrieť logicky, tak čo ma má zaujímať či ma exekutorá alebo nie, mam nárok do 7 dní si požiadať naspeť tie peňaze. On a banka boli ochotní mi tie peňaze vrátiť, aj som dostal vypisaný formulár kde je jasne vidno že on tie peňaze si nechce nechavať, preto žiada, aby mi ich vratili naspäť. Ale to nejde lebo peňaze su zablokované. Čo ja mám s tým ? Posielal som emaily, posty, a ziadna odpoved od nej, uz som rozmyslal ze ci neumrel ten exekutor, overil som si ze nie, je este stale zaevidovany. Viete mi poradit kam sa mozem obratit aby podat trestne oznamenia nakolko uz presiel mesiac a ziadna odpoved od exekutora ?
aspirinemaga
14.07.13,19:59
neboli ziadne faktury, to bol moj znamy ktoremu som tie penaze chcel poslat, ale mal 2 alebo 3 ucty, tak som si jeden zmylil a poslal som na ten zlý účet, pre to som poziadal o spatne vratenie, aby to preposlat potom na druhe.