mondes
15.07.13,08:21
Ahojte, prosím Vás, zákon o obmedzení platieb v hotovosti sa vzťahuje len na platby prijaté, však? Aspoň ja som to takto pochopila. Totižto účtujem vklad hotovosti na účet príjemcu vo výške cca. 8 000 Eur a program (alfa plus)ma upozornil, že či som si istá, že to chcem účtovať, že zákon o obmedzení platieb zakazuje odovzdávať a prijímať hotovosť vvyššiu ako 5000 Eur. Zarazilo ma slovo "odovzdávať". Chcem sa uistiť, že či môžem účtovať tak, že SZČO vybral zo svojho účtu cca. 8000 Eur a vložil ich na účet príjemcu. Ďakujem pekne.
KEJKA
15.07.13,06:23
môžeš
ja si spojku "a" vysvetľujem ako "a súčasne", teda obe podmienky musia byť splnené, inak by tam bola spojka "alebo"..............
viac v debatách okolo tohto zákona.
§ 2 Na účely tohto zákona sa platbou v hotovosti rozumie odovzdanie bankoviek alebo mincí v hotovosti v mene euro alebo bankoviek alebo mincí v hotovosti v inej mene odovzdávajúcim a prijatie tejto hotovosti príjemcom.
mondes
15.07.13,07:54
Ďakujem, viem že sa to tu riešilo, ale ma zmiatlo upozornenie z alfy plus, tak pre istotu.

.. ale predsa ešte:
zo zákona čítam:
§ 2

Na účely tohto zákona sa platbou v hotovosti rozumie odovzdanie bankoviek alebo mincí v hotovosti v mene euro alebo bankoviek alebo mincí v hotovosti v inej mene odovzdávajúcim a prijatie tejto hotovosti príjemcom.
a ďalej:
§ 4

(1) Zakazuje sa platba v hotovosti, ktorej hodnota prevyšuje 5 000 eur, ak odsek 2 neustanovuje inak.
Podľa § 2 aj "odovzdanie" bank. a mincí sa považuje za platbu a podľa § 4 zakazuje sa "platba" v hotovosti ...
Kejka nepovažuje sa to, že vyberiem peniaze BV a vložím na účet za platbu v hotovostí? Prosím ťa, odôvodni mi svoje tvrdenie. Srdečná vďaka.......