ducho7
15.07.13,08:44
Ahojte, prosim o radu co mi hrozi ak kamaratovi zo zahranicia ktory si tu zalozi s.r.o. podpisem suhlas ze na mojej adrese moze mat sidlo firmy a bude mu tam chodit posta? Bude to iba sidlo a nebude tam vykonavat ziadnu cinnost.
draik
15.07.13,09:26
Ak ide o nehnuteľnosť na bývanie, tak by mala byť povolená zmena účelu využitia nehnuteľnosti, ak tam bude oficiálne vykonávať činnosť. Mali by ste uzatvoriť nájomnú zmluvu (a príjem zdaniť). Ďalej sú tu možnosti návštevy kontrolných aj iných orgánov.
KEJKA
15.07.13,10:24
ak ide len o sídlo - adresa pre prijímanie pošty, tak mu len tú poštu budeš asi preposielať. Neexistencia NZ a priori predpokladá, že mu neprenajímaš byt za účelom podnikania. Odporúčala by som v tomto zmysle podpísať dokument - dohodu, že ide iba o "schránku".
Ak prestanete byť kamaráti alebo zmeníš adresu, hrozí, že napriek tvojej žiadosti kamarát, alebo exkamarát nezmení sídlo firmy.
mbrnakova
15.07.13,13:45
mám ,,osobnú,, skúsenosť, pri podnikateľských aktivitách tu na Slovensku veľmi obľúbených, hrozí aj častá návšteva exekútorov, vymáhačov, dokonca aj orgánov činných v trestnom konaní z dôvodu doručovania výziev súdu a pod. nikomu by som takéto niečo neposkytla, pre pokoj...dnes sme najlepší kamaráti, či dokonca rodina a zajtra si nevieme prísť na meno....ľudia sa menia... držím palce!
Llívia
16.07.13,10:04
V tom prípade treba napísať na príslušný obchodný register, že firma na danej adrese nesídli. OR pošle firme list s výzovu, aby to napravila a vyhrážkou, že inak bude zrušená - vlastná skúsenosť, keď dom firguroval ako sídlo niekoľkých spoločností.
Atomer.sk
20.07.13,10:40
Na toto treba vyuzit sluzbu Virtualne sidlo firmy s preposielanim korespondencie (https://www.google.sk/search?q=virtualne+sidlo+firmy+s+preposielanim+kor espondencie).