mondes
15.07.13,13:37
Ahojte, prosím Vás do čo všetko zahrňujete do položky? Napr. ak je suma 0,60 Eur za položku, tak to sa myslí položka v PD. Ale čo záväzky a pohľadávky? Aj tie počítate ku položkám, však? A ako položku v záväzkoch
počítate len došlé faktúry, alebo aj záväzky voči SP, ZP, DU atď? A vypracovanie DPH účtujete zvlášť, alebo už je to v rámci položiek? Ďakujem, potrebujem si urobiť cenník, nakoľko máme chránenú dielňu a klient tam chce započítať aj moju faktúru za vedenie účtovníctva a miezd. Doteraz sme mali len ústnu dohodu. Ďakujem veľmi pekne.
a_je_to
04.08.13,16:25
... pořád se jenom ptáš, ale odpovědi, ty se nedočkáš ... spieva jeden klasik. Urob si vlastný cenník. Rob konkrétne účtovníctvo, trebárs tri dni, alebo mesiac, sleduj čas. A urči, koľko by si za ten čas chcel spravodlivo zarobiť, koľko asi najmenej zaslúžiš. Potom je už jedno, či spočítaš iba počet urobených dokladov, alebo odpracovaných hodín, alebo všetkých záznamových riadkov v softvéri a predeľ svoj zárobok týmto počtom. To je Tvoja predbežná norma. Tú prenásob 1,5 až dvomi, lebo nejaký čas budeš potrebovať rezervu na spracovanie závierkových operácií, závierky, priznanie, opravy chýb, tlač denníka, výstupnú kontrolu dokladov, aj štúdium novelizácií, platenú dovolenku. Neustále si rob evidenciu svojich výkonov a zreálňuj a upresňuj svoju normu v rôznych svojich jednotkách. Nemôžeš porovnávať ani cenovú normu bratislavského účtovníka so svidníckym, alebo gelnickým .... je tam objektívny rozdílek.
Janiela
05.08.13,05:57
"Nemôžeš porovnávať ani cenovú normu bratislavského účtovníka so svidníckym, alebo gelnickým .... je tam objektívny rozdílek."

Nedá mi citovať. Ale toto ma tak neskutočne rozčuľuje bratislavský, svidnícky a gelnícky účtovník podáva tie isté výkony, tankuje to isté palivo, či???? .

Ináč som všetkým pred touto vetou súhlasím.
a_je_to
05.08.13,17:54
Ja by som mohol s Tvojím argumentom súhlasiť, ale skús reálne vo Svidníku predať účto za bratislavskú cenu. trebárs živnostníkovi v maloobchode, cukrárni, alebo kaviarničke. To je aj v iných odboroch. Ten cenový rozdiel sa volá polohová renta. Už aj Marx s Engelsom ju poznali, aj keď iných súvislostiach. Syn pred mesiacom dostal nástupný plat v Bratislave 1000, v Detve by mu ponúkali 550, časom 600. Rovnaké zaradenie - programátor vývojár. Škola bola pre obidve ponuky rovnaká, pracovná doba rovnaká. To moje ...nemôžeš ... nebolo myslené, že ... nesmieš si dovoliť ... ale ... odporúčam spustiť, lebo neudržíš buď cenu, alebo zákazku. Ja mám na niektorých zákazkách nastavenú cenu tak, aby ju konkurencia nemohla podliezť. Na cenu treba vždy dvoch, jeden navrhne, druhý príjme, alebo nie.