peterhovan
16.07.13,10:50
Parcelu, ktorú obhospodaruje náš sused, vlastníme spolu s tromi ďalšími vlastníkmi. Sused nás teraz chce vyplatiť a my sa mu máme podpísať, aby sa parcela prepísala naňho. My si však chceme zobrať svojich 23m2 tak, že sa posunie hranica pozemku.Je to možné?
command
16.07.13,09:04
Možné to je ale pozemok sa musi rozdelit tak ze budu vsetci traja vlastnici suhlasit s rozdelením ak nie sudnou cestou potom dat vyhotovit tusim geometricky plan a nakoniec sa pozemok presunie bud k vasmu pozemku alebo bude vedeny ako zvlast parcela. On ho moze obhospodarovat aj 30 rokov ak je znamy vlastnik a nesuhlasi s tym tak ho neprevedie. Toto co popisujete mi skor pripada ako odkup pozemku ked vas chce vyplatit.
peterhovan
16.07.13,09:21
pán sused s nami nekomunikuje, čiže nevieme čo vlastne chce, prišla nám obálka, kde sa píše ,že sa zajtra s nami chce stretnúť aj s jeho "právnym zástupcom", ktorého ma ževraj podplateného (sám to vykrikoval po dedine) a že sa mu máme nejak podpísať, ona nam dá za našich 23m2 100 eur a potom sa nám bude ďalšie roky smiať, že s nami vypiekol...
command
16.07.13,10:18
Staci nic nepodpisat a je. Nepomoze mu ani pravnik. Treba dat teda trestne oznamenie za obohacovanie sa na vas ukor nakolko podu obhospodaruje bez zmluvy a povolenia. Treba sa mu tym vyhrozit a je. A ak sa bude chciet stretnut tak povedze ze budete komunikovat len pod podmienkou ze cele rokovanie budete zaznamenavat na kameru s tym ze ak nesuhlasi nemate sa o com bavit a vyzvite ho o okamzite uvolnenie vasho pozemku ci tam ma nieco nasadene alebo nie to je jedno najlepsie listom a doporucene do vlastny ruk aby ste mali doklad ze to prevzal. A co to znamena podplateneho pravneho zastupcu? Ved vsetci sa musia platit zadarmo robit nebudu pravnik nema ziadne pravomoci Vam nieco nariadovat alebo podobne moze na vas spravit len Bu Bu bu horsie by bolo keby ma podplateneho sudcu ak by sa to dostalo az tam ale to by nevykrikoval nakolko moze ist sediet.
Dáša_
16.07.13,10:21
celkom by ma zaujímalo, čo znamená, že ma právnika podplateného :D - to akože právnik bude jednať v jeho prospech, keď ho aj zaplatil aj podplatil? Alebo vy ste si najali právnika a tohto podplatil, aby vám zle radil???
Llívia
16.07.13,10:33
chandler
17.07.13,06:40
vydrzanie plati ked pozemok obhospodaruje v dobrej viere ze je jeho, nie ked sa vie kto je vlastnik. da sa to spravit tak ako chcete, ale urcite si na to najdite advokata. jeho "pravny zastupca" nemoze byt podplateny ale iba zaplateny :)