ALIBABKA
14.03.06,14:51
Zdravím všetkých poraďakov,
prosím o radu , ako je to pri zostavení výkazu o príjmoch a vydavkoch a majetku a záväzkoch pri spoluvlastníkoch v združení.Do týchto výkazov sa dávajú údaje pre obidvoch podľa údajov z JU , alebo podľa ich podielov na zaklade zmluvy sa údaje z JU rozdelia a tieto sa tam vykážu?
Zita5
14.03.06,14:29
Zdravím všetkých poraďakov,
prosím o radu , ako je to pri zostavení výkazu o príjmoch a vydavkoch a majetku a záväzkoch pri spoluvlastníkoch v združení.Do týchto výkazov sa dávajú údaje pre obidvoch podľa údajov z JU , alebo podľa ich podielov na zaklade zmluvy sa údaje z JU rozdelia a tieto sa tam vykážu?

Výkaz si vytlač jeden za združenie a údaje spoločne dosiahnuté na základe tohto vytlačeného výkazu , podelíš medzi členov dohodnutým podielom v zmluve . Čiže každý jeden z nich bude mať DP spolu s výkazom o MaZ a PaV a tieto budú obsahovať jednotlivé podiely členov združenia .
ALIBABKA
14.03.06,14:50
Zita ďakujem za odpoveď , ale na vykazoch budem deliť všetko podielom? Aj vo výkaze Ma Z všetok majetok / peniaze, učty v bankach-zostatky/? Mala som informáciu, že DP zostaviť pre každého ich podielom , v odd.XIII. sa rozpíšu ich spoločne dosiahnuté príjmy a výdaje spolu z rozpisom podielov a výkazy sa dajú pre oboch rovnaké podľa výstupu z účtovníctva.
Zita5
14.03.06,14:55
Zita ďakujem za odpoveď , ale na vykazoch budem deliť všetko podielom? Aj vo výkaze Ma Z všetok majetok / peniaze, učty v bankach-zostatky/? Mala som informáciu, že DP zostaviť pre každého ich podielom , v odd.XIII. sa rozpíšu ich spoločne dosiahnuté príjmy a výdaje spolu z rozpisom podielov a výkazy sa dajú pre oboch rovnaké podľa výstupu z účtovníctva.


Ja v združení to delím do výkazov podľa podielov , ale ak máš informáciu takú tak to použi .:)
Zita5
14.03.06,14:58
Zita5
14.03.06,15:04
Zuzka
14.03.06,15:07
Aj výkazy sa delia, nestačí iba daň. priznanie urobiť poda podielov. Kedysi na DU pýtali rovnaké pre obidvoch - teda nerozdelené, ale niekoľko rokov dozadu ich treba vypísať podľa podielu pre každého člena.
ALIBABKA
14.03.06,15:17
Super, pomohli ste mi obidve, príjemný deň
Bavi
14.03.06,15:34
Zita ďakujem za odpoveď , ale na vykazoch budem deliť všetko podielom? Aj vo výkaze Ma Z všetok majetok / peniaze, učty v bankach-zostatky/? Mala som informáciu, že DP zostaviť pre každého ich podielom , v odd.XIII. sa rozpíšu ich spoločne dosiahnuté príjmy a výdaje spolu z rozpisom podielov a výkazy sa dajú pre oboch rovnaké podľa výstupu z účtovníctva.
Ako Ti už kolegyne napísali je potrebné rozpočítať všetko pomerom, aký majú uvedený v zmluve o združení. Ja na to používam pomocné tabuľky, ktoré Ti posielam. Dajú sa v prípade potreby doplniť o potrebné údaje.
Tieto prvé prikladám aj k DP ako prílohu a na DÚ sú radi...
Pri delení daj však POZOR na výdavky (hlavne odvody do fondov), ktoré sa týkajú účastníkov združenia zvlášť. Môžu mať aj osobitné príjmy, alebo napr. 1 môže kúpiť DHM a je to potom len jeho majetok (nedelí sa pomerom). Práve preto používam tie tabuľky. AHOJ! Ak budeš ešte niečo potrebovať, ozvi sa.
ALIBABKA
14.03.06,22:43
Bavi velmi pekne ti ďakujem za tabuľku určite pomôže
abel
14.03.06,22:58
Zita ďakujem za odpoveď , ale na vykazoch budem deliť všetko podielom? Aj vo výkaze Ma Z všetok majetok / peniaze, učty v bankach-zostatky/? Mala som informáciu, že DP zostaviť pre každého ich podielom , v odd.XIII. sa rozpíšu ich spoločne dosiahnuté príjmy a výdaje spolu z rozpisom podielov a výkazy sa dajú pre oboch rovnaké podľa výstupu z účtovníctva.
Ak to zoberieš z hľadiska štatistiky, napr. "združenie" 5 členov by malo majetok 1 milión, ale vo výkazoch aj každý člen združenia by mal milión. A to už je spolu 5 miliónov. Normálne o chvíľu malé Švajčiarsko. ;)