Gracia RR
16.07.13,16:06
Bývame v krajskom meste v 13 poschodovom činžiaku, kde je 78 bytov. Na domovej schôdzi bola odsúhlasená firma na dodanie bezpečnostných systémov (otváranie dverí, čípy, telefóny, zvončeky). Krátko po dodávke sa viacerým ľuďom čípy polámali, lebo boli z umelej hmoty a stratili ich. Kontaktovali sme dodávateľa s reklamáciou. Trvalo vyše mesiac, kedy nám dodal nové čípy. Tváril sa urazene, čo ho obťažujeme a správal sa navyše bezočivo a arogantne. Žiadali sme aj doklad o zaplatení. Na to reagoval, citujem: „Načo vám je doklad, vy ste plátcom DPH? 10 € bez dokladu, 12 € s dokladom“. Toto pokladáme za neseriózne jednanie. Museli sme si zaplatiť za nové čípy, hoci išlo o reklamáciu. Nedávno som ho osobne kontaktovala ohľadne ďalšieho problému. Znova sa správal do telefónu bezočivo, že ho obťažujem. Ako máme konať v rámci celého činžiaku? Na akú inštitúciu sa máme obrátiť? Ďakujem za odpoveď!
dedo paragraf
16.07.13,15:53
Ale existuje predsa ŠOI,a ked´ máte s ním aj zmluvu o vykonaní práce,tak mu jednoznačne dajte vedieť,že vec posúvate na posúdenie ŠOI.Ale ak nemáte s ním písomnú zmluvu,(čo sa mi zdá podľa jeho správania pravdepodobné),tak máte ťažko riešiteľný problém.
Gracia RR
17.07.13,20:23
Zmluva pochopiteľne existuje. Ten dodávateľ bol vybraný na domovej schôdzi vo výberovom konaní, takže všetka dokumentácia musí byť na Okresnom stavebnom bytovom družstve. Dnes som sa ale dozvedela na ďalšej schôdzi, že bol vybraný aj na ďalšiu zákazku napriek tomu, že ľudia nadávajú. Úzka skupina ľudí zrejme rozhoduje za väčšinu, ako to už u nás v činžiaku chodí. Budem sa informovať na OSBD a dám podnet na ŠOI. Potrebujem k tomu aj podpisy väčšiny obyvateľov činžiaku? Alebo to musí urobiť za nás zástupca, resp. OSBD?