fiorrella
16.07.13,17:16
Dobry den, chcela by som sa opytat ako sa vysporiada odvodove zatazenie ak pracujem na pracovnu zmluvu u jedneho zamestnavatela a uzavrela by som s druhym dohodu? (uplne iny predmet cinnosti) Neviem sa so sucasnym dohodnut na ukonceni pracovneho pomeru dohodou, preto to budem musiet riesit vypovedou. Vypovedna doma je u mna dva mesiace, cize do 30.9.2013, ale nastup u noveho zamestnavatela 1.9 alebo 15.9. Je mozne s novym zamestnavatelom uzavriet dohodu na potrebny cas, kym mi skonci vypovedna doba?Ako sa potom riesi odvodove zatazenie? Pretoze by v podstate za mna odvadzali obaja. Je take nieco vobec mozne? Dakujem pekne za odpoved.
Tweety
16.07.13,15:18
Môžeš mať dohodu aj počas trvania PP. Odvody budeš platiť teda aj z práce na dohodu aj zo mzdy. NČ môže byť uplatnená len u jedného zamestnávateľa.
veronikasad
16.07.13,16:08
Ako budeš fyzicky vykonávať prácu v obidvoch firmách ? Ak v prvej firme budeš v septembri čerpať dovolenku, môžeš mať uzatvorený aj súbežný pracovný pomer (na pracovnú zmluvu) od 1.9.2013 v druhej firme
ivka70
16.07.13,17:15
Mozes mat sucasne aj 2 pracovne pomery.
Katy a R
16.07.13,17:23
Môžeš mať súbežne hocikoľko PP (nielen dohodu) - ak to fyzicky a časovo zvládneš;)
A odvody sa odvádzajú vždy z príjmu ... a ak by si náhodou prekročila maximálne hranice VZ , tak najskôr sa odvádza poistné z PP s vyšším VZ , potom sa dopočíta z nižšieho
.. presne pozri §138 :) zák o SP ... a ZP- má pre takýto prípad RZZP