radobi
16.07.13,17:59
niekoho som obvinil z utoku na mna a ten namiesto toho aby stiahol chvost podal na mna trestne oznamenie o urazku na cti lebo som to pre ochranu rodiny zverjnil na stranke
buchač
16.07.13,16:07
Na také niečo , zverejnenie na stránke nemáš právo ...

Príspevok samotný je o ničom , jednou vetou povedané ...na to sa nedá odpovedať ...
Pohľad tej druhej strany je predsa tiež dôležitý .....či ???

Predstav si súdne konanie ....tam predsa nie je iba jedna strana , lež aj druhá ...
Každá dostane slovo a vyjadrí sa k meritu veci .

PORADA ale nie je súd , rozhodnutia nevydáva .
radobi
16.07.13,16:23
vies ale doteraz neviem ci policia preverovala mnou opisany incident a kedze doticny vie len inzultovat tak som mal cakat kym ma mozno aj zabije a kedze som chcel mat len pokoj z jeho strany tak som to len zverejnil,co ma mrzi lebo som asi mal prvi konat,lebo som bol ohrozeny na zdravi a mozno aj na zivote
buchač
16.07.13,16:30
Miesto zverejňovania na nete si radšej preštuduj toto :

§24 – Krajná núdza
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.
Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.

§25 - Nutná obrana
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom. Strana 304 Zbierka zákonov č.300/2005 Čiastka 129.
Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.
Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.
Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.

§26 - Oprávnené použitie zbrane
Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.
julysak
16.07.13,18:36
Ty si ho obvinil z útoku
(on podal na teba trestné oznámenie)
ako sa máš brániť obvineniu


Tak kto koho obvinil ??
Vyjasni si pojmy (nepíš dojmy - - alebo sa nauč písať, alebo nepíš )

PS
Mám taký nejasný dojem, že obviňuje až prokurátor
lujza.j
16.07.13,18:41
obvinenie vznáša poliš, prokouš sa buď stotožní, alebo nie....a da pokyna na doplnenie ....
julysak
16.07.13,18:43
vydýšššššššššš :D :D

A ja som rád, že to viem iba teoreticky
buchač
16.07.13,19:06
...obvinenie dáva poliš ...prokurátor sa stotožní a dáva žalobu ...súd dáva flajster ...
marjankaj
16.07.13,19:20
Ako sa máš brániť? Dokáž, že Obvinenie sa nezakladá na pravde.
Druhý raz si rozmysli, keď chceš dráždiť hada bosou nohou.:cool:
Otecko ti nechce pomôcť?:rolleyes:
lujza.j
16.07.13,19:26
NPO dáva tiež poliš, prokouš sa bud stotožní a spíše obž.,, alebo nie....tiež dá pokyny na doplnenie, alebo inak ....odporučí
misoft
16.07.13,19:49
...eskorta do basy odvedie, bachár do ťurmy zabuchne ....:D
misoft
16.07.13,19:51
...lebo taký "had slovenský" je nebezpečnejší a jedovatejší ako štrkáč západný spolu s kobrou kráľovskou (a to nie sú tie najjedovatejšie...)
mareko
17.07.13,18:51
...a rodinka koláčiky s pilníčkami posiela :-) :v
buchač
17.07.13,19:00
....a spoluväzni sa do sprchy tešia ...