bianca
14.03.06,15:10
Ahojte poradáci, prosím vás poradte mi, ako si mám odkontrolovat JU platca DPH na konci roka, resp. čo s čím, aby som vedele či mi všetko sedí.
Robím v MRP DOS.
Ďakujem
JAJA11
14.03.06,14:53
Ahojte poradáci, prosím vás poradte mi, ako si mám odkontrolovat JU platca DPH na konci roka, resp. čo s čím, aby som vedele či mi všetko sedí.
Robím v MRP DOS.
Ďakujem

Myslím, že program robí nejaké kontroly, takže tie treba spustiť. Ostatné kontroly robím už len cez členenie jednotlivých príjmov a výdavkov, ale ja robím v Alfe. Nevýhodou JÚ je to, že sa nedá tak skontrolovať ako PÚ. Pri kontrole si prejdem platby do fondov, platby za telefón, či sú všetky zúčtované, skontrolujem, či mi sedia neuhradené pohľadávky a záväzky so skutočnosťou. Ak vie niekto lepšiu kontrolu, nech poradí.
AlaNR
14.03.06,15:55
Ja mám síce iný program, ale z peňažného denníka všetko v pohode prenesiem do excelu. Tam si nastavím vzorec na DPH (taký, aby mi zobrazilo sadzbu) a kde mi nevyhodí 19%, po tom pátram. Chvalabohu takých položiek veľa nie je.
Priamo v peňažnom denníku mám síce v informáciách Základ pre DPH a DPH ale tam vychádza strašné hausnumero, pretože niektoré položky v denníku sú bez DPH. A to si ten program neuvedomuje.
Mne sa najviac osvedčil excel.
lydinka
14.03.06,16:08
Ja mám síce iný program, ale z peňažného denníka všetko v pohode prenesiem do excelu. Tam si nastavím vzorec na DPH (taký, aby mi zobrazilo sadzbu) a kde mi nevyhodí 19%, po tom pátram. Chvalabohu takých položiek veľa nie je.
Priamo v peňažnom denníku mám síce v informáciách Základ pre DPH a DPH ale tam vychádza strašné hausnumero, pretože niektoré položky v denníku sú bez DPH. A to si ten program neuvedomuje.
Mne sa najviac osvedčil excel.

pre AlaNR:
Vieš mi poslať, ak môžeš, tú excelovú tabuľku na kontrolu?
Celkom ma to zaujalo.
Zatiaľ ďakujem