figlus
16.07.13,20:46
Vie niekto poradiť?Od 1.5.2013 platí novelizovaná verzia tohto zákona. Keď som nastúpil ako profesionálny vojak 2004 platil iný zákon,od vtedy sa niekoľko zákonov novelizovalo a za každým sme mali personálne pohovory,či s tým súhlasíme alebo nie.Ak ste personálny pohovor nepodpísali váš služobný pomer bol ukončený aj s patričnými náležitosťami. Pri tejto novele nič také,žiadne také či chceš pokračovať v štátnej službe aj za iných podmienok.Nieje toto dôvod na výpoveď, respektíve ukončenie služobného pomeru?Nemal by som dostať odstupné?A iné náležitosti? Pokiaľ sa rozhodnem nepodpísať zmenené pracovné podmienky ? Ďakujem za seriózne rady....a nie pripomienky ku gramatike....
julysak
16.07.13,18:56
Takto to vyzerá s gramatikou, keď píše Spečený vojak, čo nie je ani len zabeZpečený :D
buchač
16.07.13,19:24
Veru tak , v roku 2004 platil ešte fakt iný zákon ...
Vetdy som ja šiel ta het - do výsluhy ...
Aspoň som zabezpečený ...

Len mi nie je jasné , o akých náležitostiach tu vravíš , keď zákon vraví :

V § 31 odsek 2 znie:
„(2) Výsluhový príspevok podľa odseku 1 patrí odo
dňa nasledujúceho po dni skončenia služobného pomeru
počas
a) 1 roka, ak služobný pomer trval najmenej 10 rokov,
ale menej ako 17 rokov a policajt a profesionálny vojak
nesplnil podmienky nároku na výsluhový dôchodok
podľa § 38,
b) 2 rokov, ak služobný pomer trval najmenej 17 rokov,
ale menej ako 22 rokov a policajt a profesionálny vojak
nesplnil podmienky nároku na výsluhový dôchodok
podľa § 38,
c) 3 rokov, ak služobný pomer trval najmenej 22 rokov,
ale menej ako 25 rokov a policajt a profesionálny vojak
nesplnil podmienky nároku na výsluhový dôchodok
podľa § 38.“.

35. V § 33 odsek 2 znie:
„(2) Odchodné podľa odseku 1 patrí policajtovi a profesionálnemu
vojakovi vo výške polovice základu zisteného
podľa § 60, ak jeho služobný pomer trval nepretržite najmenej 13 rokov, a zvyšuje sa za každý ďalší skončený rok trvania služobného pomeru o jednu polovicu
základu zisteného podľa § 60, najviac do výšky deväťnásobku základu zisteného podľa § 60.“

Máš málo rokov odslúžených , to je nezvratný fakt .

P.S.:
Kua ...musím si sledovať pravopis , bo ma Milan označí za pripečeného ....
Kua ...musím uznať tú Milanovu poznámku o pravopise , je totiž hrozný a neospravedľňuje ho nič ...aj keby príspevok bol písaný cez mobil ...
lujza.j
16.07.13,19:31
Buchi toto je tá svinská novela z mája tohto roka?
misoft
16.07.13,19:32
Novelizácia znamená úprava, oprava, vylepšenie niektorých častí zákona tak, aby zodpovedali dobe. To že v novelizácii možnosť "po nepodpísaní personálneho pohovoru" ukončiť služobný pomer - jednoducho platí pôvodné znenie zákona. Ak sa ti nepozdáva, akým spôsobom sa vypočítavajú rôzne dávky sociálneho zabezpečenia, máš možnosť predsa podať žiadosť o ukončenie služobného pomeru pred splnením záväzku (i s dôsledkami a sankciami) - nik ti v tom nebráni.
Samotná novelizácia je tu:
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-7&sprava=od-1-maja-2013-nastali-zmeny-v-socialnom-zabezpeceni-vojakov-a-policajtov
http://www.epredpisy.sk/predpisy-vo-vlade/2518538-o-socialnom-zabezpeeni-policajtov-a-vojakov
samotný zákon:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-328
Mila123
16.07.13,19:32
aj jaj ....a čo tak pravopis???? pohorovi či pohovory........hrôza...
a ešte napíš, že máš VŠ vzdelanie....
figlus
16.07.13,19:45
Ďakujem...Ale.... Podľa starého zákona to bolo, ak sa nemýlim trošku inak....Tých 13 rokov na odstupné je po novom.....A musím naďalej slúžiť, aj keď nesúhlasím s novým zákonom ???
figlus
16.07.13,19:50
No veď to, že pohorovi..Ako ty píšeš...Mentalita Slovákov.....Žiadam tu o radu a nie o gramatické cvičenia.....
lujza.j
16.07.13,19:52
chvala bohu mňa sa táto svinská novela netýka...serie ma akurát to že do fondu musím posielať o 2%viac...lebo nejaký magor mi u.ebal moje dochodkove love....
Kvaka
16.07.13,20:17
Pozri si prechodné ustanovenia v odkaze na platný zákon http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-328, najmä

§ 143x
Policajt alebo profesionálny vojak, ktorého služobný pomer vznikol pred 1. májom 2013 a skončil po 30. apríli 2013 má odo dňa nasledujúceho po dni skončenia služobného pomeru nárok na výsluhový príspevok, ak jeho služobný pomer trval nepretržite
a) päť skončených rokov pred 1. májom 2013,
b).atď.

§ 143z ods. 1
Policajtovi alebo profesionálnemu vojakovi, ktorého služobný pomer vznikol pred 1. májom 2013 a jeho služobný pomer trvá aj po 30. apríli 2013, sa nárok na odchodné a jeho výšku posudzuje podľa predpisov účinných do 30. apríla 2013 okrem základu na výpočet odchodného, ktorý sa určí podľa § 143ac ods. 1.
Takže ak si v služobnom pomere od roku 2004, máš zachované nejaké nároky.
buchač
17.07.13,04:03
Kvaka ....jeden dôležitý § si vynechala ...a to je

§ 143y
buchač
17.07.13,04:05
.....misoft ...a dotyčný dostane v konečnom dôsledku trt...
Kvaka
17.07.13,04:58
No a čo? Bude mať nároky. Výsluhový príspevok bude dostávať podľa § 143y ods. 1 písm. a) bod 9:
jeden rok, veď on by slúžil menej ako desať skončených rokov, z toho pred 1. májom 2013 osem skončených rokov.
buchač
17.07.13,05:08
...šak nič .....mne je putna ....
Mladý vie , čo robí ....
misoft
17.07.13,15:06
...šak je to len taký zajko :D
misoft
17.07.13,15:07
...a mne sedem putien - bude sedemputňové ...... :D