Marián Čech
16.07.13,23:45
pristavil som balkon na troch kovových stlpoch k pätke pripojene šraubami, vymenil som dvere miesto okna, je potrebne SP alebo stači oznamovacia povinosť, statik? požiarnik? PD?, poprosim o radu čo je potrebne dokladovať a ake povolenia su potrebne, ďakujem . budova je postavena na s.r.o., uživa sa ako reštauracia
sito
16.07.13,21:57
Tak dva , či jeden????
buchač
17.07.13,04:31
TY si ani takpovediac nepristavil .
...žeby si rovno postavil čiernu stavbu ???

Dokladovať , alebo zháňať potrebné povolenia a potvrdenia si mal pred tou realizáciou .
Ja mám síce dosť veľkú predstavivosť , ale na škole nás učili , že jeden nákres je oveľa viac ako popísaný elaborát na formáte A4 .

Takže nežiadaj o radu tu , vezmi potrebnú dokumentáciu a zabehni na stavebný úrad .
Zákon predsa jasne vraví , prečítaj najmä § 139b, § 54 , § 55 a nasledujúce paragrafy stavebného zákona.

Sorry , ale pri otázke na statika som sa pousmial .
Pristavíš k tej reštike , kde zákaznici ( asi aj ) sedávajú , ten balkón .
Pre vlastný kľudný spánok by som to dal statikovi skontrolovať , aj keby mi to zákon neprikazoval ....jeden nikdy nevie , čo sa môže prihodiť ...
marjankaj
17.07.13,06:33
No ak je to na stĺpoch, tak asi balkón to nebude. :eek:

Na stĺpy sa zvyknú stavať holubníky.:---
Emka Roman
17.07.13,06:58
Načo ti je statik
- rúra je zvislo
- spočítam koľko udrží
- 3 rúry 3x toľko
- odvážim plošinu
- pripočítam ľudí
- vydelím 5 až 8

Dovi dopo
marjankaj
17.07.13,07:06
A nejaký móre pôjde okolo. "Dig železo". Odštraubuje a šup s tým do zberných surovín.
Emka Roman
17.07.13,07:25
veď matku so skrutkou urobí zzzzzzzz = privarí :D
marjankaj
17.07.13,07:28
Ty si mu s tým pomáhal? :(
sito
17.07.13,18:50
Jeden padol, či tému niekto vymazal, jednu. Aj s jednou odpoveďou. Nepýtal sa pred výstavbou, toho čuda, ani na porade. A teraz chce radu. Ako nezbúrať, odstrániť a ušetriť 1000 €.
kopretinka
17.07.13,19:03
...no zbohom,,,