Replasťačka
17.07.13,08:33
Účtovala som dotáciu z ÚP, bola uzatvorená na 2 roky. Na základe dokladov, ktoré úrad mesačne vyžadoval, mesiac po uplynutí toho-ktorého mesiaca zamestnávateľ dostal na BÚ SZ a ZP v celej výške ( t.j. odvody zamestnávateľa a odvody zamestnanca ) a na úrad sa nosili všetky doklady ako výplatné pásky, výpisy z BÚ o úhrade odvodov, žiadosť o vyplatenie príspevku, výplatné listiny všetkých zamestnancov, potvrdenie o prevzatí výplatnej pásky, peňažný denník - ako doklad o zaúčtovaní. mzdový list zamestnanca, a už ani neviem čo. Všetko muselo byť predložené v presnom termíne a tiež museli byť uhradené v termíne odvody, raz sa stalo, že zamestnávateľka bola na liečení a nemal kto podpísať uvedené doklady, boli na úrad doručené dva dni po stanovenom dátume a za ten mesiac jej nebol poskytnutý príspevok. Tiež mzda zamestnanca nemohla presiahnuť určitú sumu, ale na toto upozorňoval aj ÚP, aj vtedy, keď stanovená výška HP bola zvýšená. Účtujem v programe KROS, v mzdovom liste je aj táto položka - príspevok z ÚP.. V nasledujúcom mesiaci sa zamestnancovi vrátili odvody SZ aj ZP, o to mal vyššiu mzdu. O tento príspevok sa mu zvýšili odvody na ZP, na SZ nie, aj samozrejme základ dane a zamestnanec v tomto prípade nemá nárok na zamestnaneckú prémiu. Zamestnávateľ viedol JÚ, príjem som dávala do ostatných príjmov . Zamestnancovi sa vyplácal príspevok podľa zákona o službách v zamestnanosti, zamestnanec bol pred nástupom do zamestnania evidovaný na ÚP.
Toto mala byť odpoveď na otázku " kam zaradiť do mzdového listu vrátené odvody ZP a SZ, ale akosi sa mi nepodarilo.