ataly
17.07.13,07:45
Dobrý deň,
mám otázku ohľadom zaúčtovania parkovného, diaľničnej známky, hotela, ... zo zahraničnej pracovnej cesty mi priniesli "bločky", ktoré boli platené českými korunami a samozrejme, je tam aj vyčíslená DPH. Ako správne zaúčtovať takéto "nákupy"? Na SK sme platcovia DPH. Vedieme JU. Môžem dať všetko aj s DPH do nákladov? alebo odrátať od každého DPH?
Už som toho veľa počítala, ale nikde som nenašla to správne orechové:)
Ďakujem
Ester plus
17.07.13,05:57
Odrátať od každého DPH a dať na samostatný analytický účet.
Llívia
17.07.13,07:04
V jednoduchom účtovníctve na analytický účet? :D
Dav
17.07.13,07:31
Nech "sa" spraví cesťák, a tie osoby, ktoré boli na SC, si všetky vyplatené služby zaúčtujú ako náklady na ubytovanie a ostatné nevyhnutné výdavky. A je po DPH a samozdanení . Zároveň si ZC uplatnia stravné . Celú sumu CZK prepočítať na eurá kurzom podľa smernice. Pozri aj : http://www.enoviny.sk/print.phtml?cid=76948
ataly
17.07.13,07:54
Ok, odratam DPH a ten zvysok dam do Prev. rezie, a DPH? len si ho mam evidovat?
ataly
17.07.13,07:55
Cestaky som spravila, dala som do nich vreckove, a stravne...tie blocky si evidujem normalne v pokladni, ci ich mam prilozit k cestakom?
Dav
17.07.13,09:56
Prilož k cesťákom aj s DPH a máš pokoj, Bude to súčasť cestovných náhrad zamestnanca
Dav
17.07.13,09:58
Prečo si to silou -mocou komplikuješ, keď existuje jednoduché riešenie?
ataly
17.07.13,11:34
lhmm..neviem preco komplikujem, mne to pride zase jednoduchsie....len neviem sa z toho vysomarit:)
Dav
17.07.13,12:28
Tak si pozri, čo s DPH v ČR v zákone o DPH - do 50 Eur náklad, nad 50,- všetko nedaňové a uplatňuješ si vrátenie. A pozor, ktoré plnenie je viazané k nehnuteľnosi, a čo sa samozdaňuje a na čo mal byť správne vystavený daňový doklad. Z nezkomplikovaného účtovného prípadu sa vieš" vysomáriť" raz-dva.