POLLI
17.07.13,12:32
Dobrý deň,
potrebovala by som radu ohľadom kúpy cez internet. Objednala som si tovar, bola to výzdoba na svadbu objednaná na určitý termín, ktorý som si musela rezervovať tak, že som za tovar vopred zaplatila. Výzdoba mi bohužiaľ prišla až po termíne a po rozbalení zásielky som zistila, že mi slečna aj tak odoslala úplne iný tovar. Nakupovala som cez portál sashe.sk. Slečne som napísala správu, že tovar vraciam, nech mi naspäť zašle peniaze. Priznala si svoju chybu a sľubovala, že mi vráti peniaze. Dnes mi prišiel balík naspäť s tým, že si ho neprevzala a peniaze som nevidela. Na koho sa môžem obrátiť, aby som dostala svoje peniaze späť?
Ďakujem za rady
Llívia
17.07.13,11:05
Na tvojom mieste by som jej opäť napísala a žiadala vysvetlenie, prečo balík neprevzala a ako si predstavuje ďalší postup. Ak stále bude ochotná vrátiť ti peniaze, trvaj aj na vrátení poštovného aj za poslanie prvého balíka, ktorý sa ti vrátil, aj za opakované zaslanie.
Ak by nebola moc ochotná to rieišť:
- ak veci predáva v rámci podnikateľskej činnosti, môžeš sa obrátiť na Slovenskú obchodnú inšpekciu.
- ak ich predáva ako súkromná osoba, napíš jej negatívne hodnotenie (ak sa dá), "milý" e-mail, že to budeš riešiť cez živnostenský a daňový úrad, čo ju môže vyjsť dosť draho (podnikanie bez oprávnenia atď.).
kopretinka
17.07.13,14:28
pohroz jej negatívnou reklamou,že napíšeš žurnál a budeš ju tam menovať,inak na sashe som denne,riešia sa tam nespoľahliví zákazníci dosť často,treba riešiť aj výrobcov.prípadne napíš aj priamo redakcii,že aký máš problém http://www.sashe.sk/info/kontakt
Inuška
18.07.13,13:01
A neposlala si jej ho naspäť na dobierku? Ak ano, problém môže byť v tom. Žiaden eshop dobierky nepreberá. Inak ak ti poslala iný tovar ako objednaný, musí ti vrátiť peniaze, v opačnom prípade podaj naozaj podnet na SOI.
mondes
10.09.13,09:30
Ahojte, prosím Vás, keď som včera kúpila v JYSK-u kancelárske stoličky, ale som si to presne doma nerozpočítala rozmery, môžem ich vrátiť bez udania dôvodu s tým, aby mi vrátili peniaze? Nemáte niekto s tým v JYSK-u skúsenosť? Nedalo by sa s nimi nejako dohodnúť? Ďakujem.
arizona
10.09.13,10:46
Toto je uplny iny pripad,ako sa riesi v tejto teme. Mal/a si si radsej zalozit novu temu.

Jysk je obchod, takze nie je jeho povinnostou ti peniaze vratit a tovar prevziat.
Ine ti nezostava,jedine sa ist osobne spytat. Vacsinou obchody,ak chcu vyjst zakaznikom v ustrety, tovar vymenia.
Ale na Porade ti to nik nezaruci...takze jedine osobna /mozno aj telefonicka/ otazka v konkretnej predajni
mondes
10.09.13,13:50
Vďaka, už som to vyriešila telefonicky. :-D