svetielko
17.07.13,14:02
môžem zaúčtovať DF a dobropisy z mája do júna a odpočítať DPH.
Ako vysporiadať úhradu poľskej faktúry bez PD,na DF je napísane,že je úhradená.Ďakujem
a_je_to
17.07.13,21:17
... tá došlá faktúra je poľská, vrátane DPH a dobropis je vrátenie DPH ? Účtovníctvo je JÚ, či PÚ ? No ... malo by to byť v máji ... poliaci to dali do SV zrejme k dátumu dobropisu. Ale ak to dáš do účtovníctva a samozdanenia za jún, nemalo by sa nič vážne stať. Ak je na faktúre napísané dodávateľom, že je uhradená, tak ju ku dňu vydania každý musí považovať za uhradenú.
JAJA11
23.07.13,09:52
V júni sme dostali faktúru za náhradný diel, ktorý nám mal byť iba vymenený. DPH z faktúry som uplatnila. Firma nám mala k odobratému pokazenému dielu poslať dobropis. Ja som však na to zabudla a až teraz som ho začala naháňať. Dnes nám poslali dobropis s dátumom vystavenia v júni. Mám podať opravné DP, alebo si zvýšim DPH až v júli, kedy sme dobropis dostali? :confused:
Tweety
23.07.13,09:55
Čo na to Zákon o dph, konkrétne §25?
(3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane.
JAJA11
23.07.13,10:32
ak by som však nehľadala ten dobropis, tak by mi vznikol nedoplatok na DPH a následne pokuta. Nemal by ten, čo vystaví doklad o oprave základu dane informovať aj odberateľa? Nemal by mať aj doklad podpísaný od odberateľa?
Mám pocit, že druhá strana vystavila dobropis až včera ale s júnovým dátumom.... je to v poriadku?

teda keď to čítam druhý krát, tak mi to vôbec nie je jasné.... posledná veta sa týka aj mňa, teda uplatním si doklad až v júlovej dph ? :o
už som z toho zmätená.... jedná sa o väčšiu sumu a nerada by som si vyrobila problém....