prsicko
17.07.13,13:14
Mam otazku....v auguste zatvaraju na mesiac skolku, nie je to z dôvodu karanteny ani nic len z dôvodu prazdnin...chcem sa opytat ako je to s narokom na OCRku, ci je narok na nu lebo nemam kam dat dieta...dovolenku mam uz len par dni a tak to neviem vobec preklenut...a este ak je to zdrave dieta tak v pripade ocrky budem musiet trcat s dietatom doma? ci ako je to ??? dakujem krasne za odpoved.......(neexistuje u nas moznost ani nikde nie je vôkol skolka kde by spajali deti ak su prazdniny)
Tweety
17.07.13,11:16
OČR-ošetrenie člena rodiny, takže toto nie je na čerpanie počas prázdnin. Určite je možnosť dať dieťa do inej škôlky. V každom meste to tak je.
Mila123
17.07.13,11:22
DANAK1
17.07.13,11:36
a veru nie je v každom meste škôlka cez celé prázdniny, väčšinou je iba na jeden mesiac a potom si s deťmi robte čo chcete.... takže treba bud zháňať škôlku v inom blízkom meste, kde majú ešte otvorené škôlky - a tam je problém umiestniť dieťa (majú dosť svojich) - alebo šup s nimi do babky - alebo zohnať opatrovateľku (a na tú nemá každý financie)... poznám túto dilemu veľmi dobre - no, našťastie máme ešte babičky...
Tweety
17.07.13,11:49
Nehádam sa, ak je to tak, rodič pri plánovaní dovolenky musí s tým jednoducho počítať a nechať si ju na túto dobu.
prsicko
17.07.13,12:01
ale toto sa jedna len o zakladne skoly...nie skolky....!!!
prsicko
17.07.13,12:18
V kazdom meste to tak urcite nieje ..zistite si Trnava a jej okolie...asi by som to potom riesila tak ze dieta umiestnim inam do zdruzenej skolky na to urcenej...ale bohuzial Trnava je specificka tymto...
buchač
17.07.13,12:29
Nerozprávaj ....
Škôlka X je zavretá v mesiaci júl . Zastupuje ju škôlka Y .
Škôlka Y je zavretá v mesiaci august . Zastupuje ju škôlka X .

Dá sa aj pokračovať ...príkladne , že sa v pohode zastupujú aj 3 - 4 škôlky .
Lenže málokto dá to dieťa do inej škôlky z tých všeliakých dôvodov ...nové učky ,nové prostredie ,iná strava ...

Moja vnučka nejde do škôlky celé dva mesiace ...
ludika
17.07.13,12:54
link zo socpoist sa týka školákov, ale nie je v zákone klauzula, že pri deťoch do 6 rokov je možnosť uplatniť OČR? Kdesik som to čítala v prieehu roka, ale neviem sa ku tomu dopatrať, že kde som to čítala. Áno mali by sa školky dopĺňať, ale čo keď pre plnosť do tej náhradnej dieťa nezoberú?
Hakika
17.07.13,19:26
buchač -zabudni, u nás fungujú 2 škôlky zo 4 AŽ
3 týždne a potom ani jedna. Zvyšok si môžeme robiť s deťmi čo chceme :(