Jackal
17.07.13,19:17
Dobrý deň. Mam v pláne otvoriť prevádzku kaviarne a reštaurácie na Hlavnej ulici v Košiciach. Keď som sa ale bavil o mojom podnikateľskom zámere so známymi, spomenuli mi, že v Košiciach existuje skupina ľudí, ktorá si nárokuje na podiel zo zisku a mesačné platenie za "ochranu" - výpalné. Chcem sa teda prosím spýtať ľudí, ktorí majú nejakú obdobnú prevádzku v Košiciach, prípadne majú takúto skúsenosť, aby mi o tom napísali.
Ďakujem
erik555
17.07.13,17:23
Idealne by bolo oslovit tych "ochrancov", ze ako, co, kolko to obnasa :D
Naozaj zaujimava tema :)
Jackal
17.07.13,17:34
Je to pre mňa dosť dôležité vedieť, nechcem investovať svoje peniaze na mieste, kde by ma čakali takéto peripetie. Už len z princípu by som nebol ochotný platiť a radšej pouvažujem o inom mieste.
kopretinka
17.07.13,17:38
pouvažuj o inom druhu podnikania
buchač
17.07.13,17:39
Môžeš špecifikovať bližšie miesto na Hlavnej ???
Ja len preto , že aby som vedel ,kde mám poslať chlapcov , aby sa predstavili ....hehehe...

Takže teraz vážnejšie ,
Nejaký známi Ti vraveli , spomenuli , či snáď vietor doniesol ....
Relavantné info je ale vlastná skúsenosť a Ty si fakt myslíš , že Ti niekto dá takéto informácie , dokonca na nete ???
Mám za to , že aj ten , kto platí , tak by držal jazyk za ústami ...
Veď si otvor tú prevádzku , šak následne uvidíš ...

Poviem trochu inak ....časy Kolárika alebo Boržu sú už preč .

ALE .................................................. ...................
buchač
17.07.13,17:43
Je to pre mňa dosť dôležité vedieť, nechcem investovať svoje peniaze na mieste, kde by ma čakali takéto peripetie. Už len z princípu by som nebol ochotný platiť a radšej pouvažujem o inom mieste.
Akože nie na Hlavnej , ale trebárs na KVP , či na Ťahanovciach ...a či snáď na Jazere ???

Peripetie ???
Nuž , ako myslíš ...

Vraví sa :
Kto chce kam , pomôžme mu tam ...
Jackal
17.07.13,17:45
Ja som len chcel vedieť, ak má niekto prevádzku v KE aby mi povedal, áno je to tak, kašli na to, alebo nie, nie je to tak..... človek to tu môže spraviť anonymne. Ale v KE sa reštauráciám celkom darí.
Tweety
17.07.13,17:48
Veď si zájdi za majiteľom niektorej prevádzky a poinformuj sa. Budeš to mať z prvej ruky. Tu na Porade majiteľa reštaurácie asi ani nenájdeš.
buchač
17.07.13,17:48
Reštikám sa darí ???
V KE ???
Nuž ako kde ....
Záleží od ponuky a iných aspektov ...

Ale ešte raz ...táto diskusia nie vhodná pre net !!!
buchač
17.07.13,17:49
Veď si zájdi za majiteľom niektorej prevádzky a poinformuj sa. Budeš to mať z prvej ruky. Tu na Porade majiteľa reštaurácie asi ani nenájdeš.
Tak sme sa pobavili .....hehehehehehe............
Ice dive
17.07.13,17:50
a keby aj hej... tak poviem, že platím 90% z obratu za "ochranu" aby sa mi nevybudovala ďalšia konkurencia:D:D:D
Jackal
17.07.13,17:51
Veď si zájdi za majiteľom niektorej prevádzky a poinformuj sa. Budeš to mať z prvej ruky. Tu na Porade majiteľa reštaurácie asi ani nenájdeš.
Veľmi pochybujem, aby niekomu neznámemu niekto sprostretkoval takéto informácie, najmä ak sa jedna o konkurenciu.

[QUOTE="Jackal"]

Peripetie ???
Nuž , ako myslíš ...

Vraví sa :
Kto chce kam , pomôžme mu tam ...
Tvojmu vyjadrovaniu v inotajoch veľmi nerozumiem.
buchač
17.07.13,17:53
Tvojmu vyjadrovaniu v inotajoch veľmi nerozumiem.
Veď o to ide ...čítaj medzi riadkami ...

.....a inotaje ???
Nie si prvý a ani posledný , čo ma zo mňa hokej ....nerob si z toho nič ...
Tweety
17.07.13,17:55
A na Hlavnej je ešte nejaký priestor? Veď tam je kaviarní viac ako dosť.
Jackal
17.07.13,17:57
Ja naozaj potrebujem človeka, ktorý tu bude písať k veci, ktorý má alebo mal obdobnú prevádzku v KE a stretol sa s takými praktikami, prípadne nestretol. Pri všetkej úcte k Vám, všetky ostatné zahmlievacie príspevky, ktoré len konštatujú sú mi nanič.
buchač
17.07.13,17:57
A na Hlavnej je ešte nejaký priestor? Veď tam je kaviarní viac ako dosť.
Slovami klasika :

Jak nadrbaných ...
Tweety
17.07.13,17:59
Ja naozaj potrebujem človeka, ktorý tu bude písať k veci, ktorý má alebo mal obdobnú prevádzku v KE a stretol sa s takými praktikami, prípadne nestretol. .
Veď sa snažíme napovedať, že takého, čo by tu otvorene o výpalnom písal, ani nenájdeš.
buchač
17.07.13,17:59
Ja naozaj potrebujem človeka, ktorý tu bude písať k veci, ktorý má alebo mal obdobnú prevádzku v KE a stretol sa s takými praktikami, prípadne nestretol. Pri všetkej úcte k Vám, všetky ostatné zahmlievacie príspevky, ktoré len konštatujú sú mi nanič.
Už si daj povedať ...pri všetkej úcte ...

K veci nedostaneš odekvátnu odpoveď , aj keby niekto vedel ...
Jackal
17.07.13,18:03
[QUOTE="Jackal"]
Už si daj povedať ...pri všetkej úcte ...

K veci nedostaneš odekvátnu odpoveď , aj keby niekto vedel ...

Každá informácia sa dá získať a niekto ti ju musí podať, ak máš teda lepši nápad ako a kde, prípadne u koho túto informáciu získať, tak čakám na tvoje odporúčanie.
buchač
17.07.13,18:21
Každá informácia sa dá získať a niekto ti ju musí podať, ak máš teda lepši nápad ako a kde, prípadne u koho túto informáciu získať, tak čakám na tvoje odporúčanie.
Hm , síce by sa aj našli info a aj viem u koho ....

ALE

...tak na toto veľmi rýchlo ZABUDNI !!!

P.S.:

...z mojej strany koniec debaty....
Richard
17.07.13,19:21
Debatu uzatváram, založ otázku, tam sa neplodí toľko debata mimo témy... a možno sa niekto nájde časom ak nie hneď. Skôr niekto kto už nepodniká v danej oblasti.